Bilic: Yeni sezon hayırlı olsun

Bilic: Yeni sezon hayırlı olsun
Bilic: Yeni sezon hayırlı olsun
Beşiktaş'ta sezonun ilk antrenmanı sırasında kısa bir açıklama yapan Slaven Bilic, 2014 Dünya Kupası ve ülkesinin turnuvaya erken vedasıyla ilgili konuştu.

İSTANBUL - Slaven Bilic, "Yeni sezonun tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum. İyi bir tatil dönemi geçirdik. Şimdi iyi bir çalışma yapmalıyız" dedi.

"KOVAC'A SAHİP ÇIKILMALI"

Tecrübeli teknik adam, Hırvatistan Milli Takımı'nın elenmesi ve teknik direktör Kovaç ile ilgili, "Hırvatistan'ın ilk maçta Brezilya'ya karşı zaman zaman oldukça etkili oynadı ama yenildi. Takımlar bu tip turnuvalarda tüm maçlara üst düzey konsantrasyonla çıkmak zorunda. Kovac genç ve iyi bir hoca ve iyi bir vatansever. Ben federasyon başkanı olsam Kovac'a zaman tanırdım" şeklinde konuştu.

"ŞU ANA KADAR EN İYİ TAKIM FRANSA"

Kupanın en büyük sürprizinin Kosta Rika'nın olduğunu belirten Hırvat çalıştırcı, şu ana kadar kendisini en çok etkileyen takımın ise Fransa olduğunu söyledi.

Bilic, Dünya Kupası'na damga vuran 2 olayı, "Kupada iyi ve açık futbol oynanıyor" ikincisini ise "Yıldızların değil, takımların ön plana çıktığı bir turnuva oluyor" şeklinde değerlendirdi. Ali Danaş (DHA)