Bilic'i şoke eden hakem raporu

Bilic'i şoke eden hakem raporu
Bilic'i şoke eden hakem raporu
Olaylı derbinin dördüncü hakemi, sahadan atılan Bilic'in 'f.ck you Muslera' dediğini yazdı.

Yarıda kalan Beşiktaş - Galatasaray derbisinin sonucu hakkındaki kararlar için gözler bugün toplanacak olan Disiplin Kurulu'nda olacak. Beşiktaş, savunmasını bugün saat 15.00'e kadar verecek. Ancak herkesin sahaya giren taraftarların savunmasına odaklandığı dönemde dördüncü hakem Kemal Yılmaz, tribüne gönderilen Slaven Bilic'in, Muslera'ya "F.ck yu" dediğini raporuna yazdı. Bu detay Bilic'i çok şaşırttı.

Bakan Güler'den olaylı derbi açıklaması


KESİNLİKLE KÜFÜR ETMEDİM

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Yönetim dün Bilic'e bu konuyu sorup savunmasını istedi. Hırvat çalıştırıcı ise savunmasını, "Niye tribüne gönderildiğimi zaten anlamamıştım. Dostlarım bana ilk yarıda hakeme yaptığım görmüyor musun işaretimden dolayı olabileceğini söyledi. Ancak hakemin raporuna çok şaşırdım. Muslera zamandan çalmak için kendini yere bırakmıştı. Ben de kendisine tek bir söz sarf ettim ve' Shame on you Muslera' (Ayıp sana Muslera) dedim. Kesinlikle küfür etmedim" şeklinde dile getirdi.

CİDDİ PROVOKASYON VAR

Sahaya giren seyircilerle ilgili suçlamaları ise Beşiktaş şu gerekçelerle reddetti: Olaylardan maddi ve manevi zarar gören ve mağdur olan kulüp Beşiktaş'tır. Sahaya inen kişilerle ilgili yasal işlemleri kulübümüz başlatmıştır. Olayları bizim dışında gelişen provokatif eylemler olarak görüyoruz. Tribündeki 75 bin kişinin yaşananlara tepki göstermesi bunu desteklemektedir. Burada herkesin gördüğü gibi ciddi bir provokasyon vardır."

GALATASARAY VE MELO TAHRİK ETTİ

Suçlamalardan biri de yeterli kadar güvenlik tedbiri alınmadığı ve merdiven boşluklarının dolu olduğuydu. Kulüp bu konuda savunmasını "Biz görevlerimizi yerine getirdik. Maç günü emniyete verilmiş yeterli sayıda güvenlik ve polis olduğuna dair belgeler var. Turnikelerin patlatılmasında bizim zafiyetimiz yoktur. Ayrıca hakemin yanlış ve taraflı tutumu, G.Saray ve Melo'nun tahrik edici hareketleri yaşananlarda etkili olmuştur" diye yazdı.

Orman'dan Aydınus'a yaylım ateşi


EN FAZLA 3 MAÇ BEKLENİYOR

Verilen savunmanın karşılığı olarak üç maç ceza bekleyen Beşiktaş, daha fazlasının hakkaniyet dışı olacağı görüşünde. Beşiktaş adına bu tip olayların ilk kez olması, daha önce Bursaspor'a verilen 5 maçlık saha kapama cezasının kaldırılması ve daha fazla şiddet içeren Fenerbahçe - Galatasaray maçında sarı-lacivertliler'in sadece 5 maçla cezalandırılması, Beşiktaş'ta cezanın az olacağı yönündeki beklentileri güçlendiriyor.

KAÇAK SAYISI 14 BİN 451

6222 Sayılı Kanun'un en büyük ihlalilin Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşandığını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a derbide yaşananlarla ilgili sunulan raporun ayrıntıları belli oldu.

İşte o rapor:
1- 1500 olması gereken güvenlik personeli sayısı 975'ti.
2- Seyirci kapasitesi 79 bin 935 olan Olimpiyat Stadı'nda biletli seyircisi sayısı 62 bin 227, toplam seyircisi sayısı ise 76 bin 728'di.
3- Kaçak giriş yapanların sayısı 14 bin 451'di.
4- Doğu Tribünü L Kapısı'nda (Maraton) 8 bilet okuyucu kırıldı ve kabloları parçalandı.
5- Doğu Tribünü M Kapası'nda (Maraton), 10 kilit kırıldı, 3 kapı parçalandı, 8 bilet okuyucu kullanılmaz hale getirildi.
6- Batı Tribünü'nde (Protokol) 3 dış kapı, 95 koltuk ve 125 plastik sandalye kırıldı.

"Beşiktaş'a ceza verilmemeli"


SATILAN BİLET 68 BİN 451

Derbide Olimpiyat Stadı'na kaçak girişlerle ilgili tartışmalar üzerine Biletix'ten satılan bilet adedi ile ilgili açıklama geldi.

Firmadan şu rakamlar verildi:
İnternet üzerinden satış:. 29 bin 893
Kombine:.......................... 15 bin 130
Sponsorlara verilen :................1988
Kulüp satışı için verilen...... 2 bin 573
Kartal Yuvaları'nda promasyonda kullanılmak üzere:............. 4 bin 500
Toplamda: 53 bin 321 adeti bilet ve 15 bin 130'u kombine olmak üzere 68 bin 451 bilet.

20 KİŞİ GÖZALTINDA

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Beşiktaş-Galatasaray maçındaki olaylarda sahaya giren 40'ın üzerindeki kişinin kameralardan tespit edildiğini, 20 kişinin ise gözaltında bulunduğunu belirtti. Güler, "Hem adli yönden hapis cezasının hem idari para cezasının hem de müsabakadan men cezasının gündemde olduğunu söylemek isterim. Sahaya girenler bu üç cazaya da muhataplar" dedi.

Taraftarlardan 'ortak' özür