Bilic'ten Gökhan Töre itirafı

Bilic'ten Gökhan Töre itirafı
Bilic'ten Gökhan Töre itirafı
West Ham United Menajeri Slaven Bilic, sezon başında Beşiktaş'tan Gökhan Töre'yi transfer etmek istediğini açıkladı.

Beşiktaş yönetiminin sözleşmesindeki opsiyonu kullanmadığı için takımdan ayrılan ve West Ham United’ın başına geçen Slaven Bilic, spor dergisi Socrates’in Ekim sayısında Sine Büyüka’ya röportaj verdi. Hırvat teknik adam, İngiltere ’de huzurlu olduğunu vurgularken, Gökhan Töre itirafında bulundu. Hırvat hoca, "Goki efsanedir. İyi bir adam, iyi bir oyuncu" dediği eski öğrencisini sezon başında Ada’ya götürmek istediğini açıkladı.

Mario Gomez: İkinci olmaktansa...

Bilic röportajındaki ilgili bölüm şöyle:
"Gökhan Töre’yi elbette kadroda görmek isterim. Sezon başında da transfer etmeyi denedim de zaten. Ama bu sene uygun değildi. Birçoğunu görmek isterim. Beşiktaş büyük bir kulüp ve kuvvetli bir kadroya sahip. Birçok oyuncusu da West Ham’da oynayabilecek kadar iyi. Ama bazılarının pozisyonlarında çok iyi oyucularımız var, bazılarını maliyetlerinden dolayı transfer etmemiz mümkün değil, bazıları ise İngiltere’nin kuralları sebebiyle burada çalışma izni alamıyor. Ama hepsinin çok iyi oyuncular olduklarını söylemeliyim."

"ÖNDER'E 'BU TAKIMDA KOÇ BENİM' DEMİŞTİM"

Önder Özen’in takımdan ayrılmasında Bilic ile girdiği tartışma neden olarak gösterilmişti. Ancak Hırvat hoca, bu iddianın doğru olmadığını söyledi.

Bilic'in, Özen ile ilgili sözleri şöyle:
"Önder Özen’i çok sevdiğimi söylemeliyim. Beni Beşiktaş’a getiren adam. Taktik konuşmak için açık bir insanım, sonuçta bu fikir alışverişleri benim için faydalı oluyor. Beni ikna edebilirsin, sonuçta Tesla ya da Einstein değilim, sadece bildiğim bazı şeyler var. Önder Özen’le yaşadığımız şeye de 'tartışma' diyemem ama farklı görüşlerimiz vardı. Sonrasında aramız yine iyi kaldı. Zaten takımdan da benim yüzümden ayrılmadı. Split’e gitmeden önce Beşiktaş’ta 2 yıl geçirmiştim ve doğal olarak İstanbul evim olmuştu, birçok dost edinmiştim. Ayrılırken hepsiyle görüşemedim ama Önder’le buluştuk. O ve asistanı Fatih’le öğle yemeği yedik. Direktör ve teknik adam arasında tabii ki fikir ayrılıkları olur, oyuncu tercihi olsun başka şeyler olsun. Bunlar bana katkı sağlar. Ama ekibim bu konulardan biri değil. Kendi sadık ve kaliteli insanlarımla çalışmak isterim. Önder’le de tartıştığımız konu buydu. 'Senin fikrin bu ama takımda koç benim' demiştim. Her şeye rağmen onu seviyorum."

Beşiktaş'ta 3 bilet kesildi