Bilic'ten Olimpiyat açıklaması

Bilic'ten Olimpiyat açıklaması
Bilic'ten Olimpiyat açıklaması
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 1-0 kazandıkları Bursaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sahada çok iyi bir atmosferin olduğunu belirten Slaven Bilic, şöyle konuştu:
"Bursaspor ilk yarıda bizden iyiydi. Belki yüzde 100 fırsatlar yaratamadılar ama büyük bir kısmında bize göre daha saldırgan oynadılar. Doğrusunu söylemek gerekirse ilk yarı sonunda soyunma odasına 0-0 girebildiğimiz için şanslıydık. Devre arasında çok olumlu bir konuşma yaptım. İkinci yarıda farklı bir Beşiktaş sahaya çıktı. Kolay değildi böyle bir atmosferde oyunu çevirebilmek. Özellikle son 30 dakika üstündük. Çok iyi bir gol attık."

Hırvat çalıştırıcı, bu tür galibiyetlerin takımın ruhunu çok yüksek yerlere getirdiğine değinerek, "Şansın da yardımıyla çok iyi bir galibiyet aldık. Geçen sene alamamıştık böyle galibiyetler. İlk yarıda oynadığmız oyunu oynamamalıyız. Bugün burada 3 puanı aldık ve bunu kesinlikle hakettik" değerlendirmesinde bulundu.

OLİMPİYAT İSYANI...

Tecrübeli teknik adam, OLimpiyat Stadı tartışması hakkında,' "Bu konuyu televizyon önünde tartışmayacağım. Yönetim ile bunları konuşuyoruz. Bizim için öncelik iyi bir zeminde oynamak. Atatürk Olimpiyat Stadı, bizim oynamak istediğimiz oyun şekli için iyi bir zemine sahip değil" ifadelerini kullandı.

Attığı golle siyah-beyazlı takıma galibiyeti kazandıran Olcay Şahan da karşılaşmaya kötü başladıklarını belirterek,"İlk yarıda Bursaspor iyi pozisyonlara girdi, onlara mani olamadık İkinci yarıda hocamız soyunma odasında yaptığı konuşmada bize damardan girdi. Bizi ikinci yarıya iyi hazırladı ve bu devrede maçı dengeledik. Pozisyonlar yakaladık ve 3 puanı elde ettik. Galibiyeti burada olmayan taraftarımıza hediye ediyoruz" dedi. (AA)