Bilic'ten 'psikoloji' vurgusu

Bilic'ten 'psikoloji' vurgusu
Bilic'ten 'psikoloji' vurgusu
Akhisar Belediyespor ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic, " Psikolojik olarak hazır değildik. Bunu gördük çünkü sezonun en önemli döneminde üst üste 2 maçta puan kayıpları yaptık" dedi.

MANİSA - Slaven Bilic, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, hayal kırıklığına uğradıklarını ama karşılaşmanın sonucunun adil olduğunu söyledi.

Akhisar Belediyespor'un puan almayı hak etiğini belirten Hırvat teknik adam, şöyle konuştu:
"Müsabakaya iyi başladık ama bir gol yedik. Bu golü sanki maçın bitmesine 5 dakika kala yemiş gibi çok gergin bir şekilde hareket etmeye başladık, iyi pas yapamadık, kazanmayı hak edecek bir oyun oynamadık. Sezon boyunca oynadığımız oyunu sergileyemedik. Önemli noktalardan biri de şu, psikolojik olarak hazır değildik, iyi şekilde hazırlanmamıştık. Bunu gördük çünkü sezonun en önemli döneminde üst üste 2 maçta puan kayıpları yaptık. Her şey elimizdeyken bu fırsatları kullanamadık. Bu zihinsel hazırlığımızın yeterli olmadığını gösteriyor. Bu noktada da bütün sorumluluk bana aittir. Demek ki şampiyonluk yarışını kovalamak, şampiyon olmak için gerekli zihinsel gücü ortaya koyamadık."

Slaven Bilic, müsabakada tek olumsuz noktanın sadece sonuç olmadığını, oyun şekillerini de beğenmediğini söyledi.

Futbolcuların ortaya koyduğu gayret, çaba ve fiziksel mücadeleyi beğendiğini kaydeden Hırvat teknik adam, "Şansımız bu maçtan önceki olduğu gibi değil. Ancak tabii ki pes etmeyeceğiz. Kağıt üstünde Galatasaray çok favori ama biz de kazanmaya çalışacağız" diye konuştu.

Bilic, şampiyonluk yarışından kesinlikle havlu atmadıklarını belirterek, "Bu mücadelenin içinde olacağız ama hem performans hem de sonuç beni hayal kırıklığına uğrattı" ifadesini kullandı.

Ligde bitime 10-15 hafta kala baskıyla başa çıkmanın kolay olduğunu kaydeden Bilic, sezon finaline doğru baskının arttığını, son 2 maçta aldıkları sonuçların bu baskıyı kaldıramadıklarını gösterdiğini söyledi.

Slaven Bilic, sezon değerlendirmesinin lig bittikten sonra yapılacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Kişisel olarak iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Sezonun bu döneminde Gaziantepspor ve Akhisar Belediyespor maçlarında her şey elimizdeyken gerekeni yapamadık. Başta ben olmak üzere büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz. Özellikle dün akşam rakibimiz puan kaybı yaşadıktan sonra burada istediğimiz sonucu alamamak insanın sinirlerini bozuyor." (AA)