'Bilime ihtiyaç var'

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin '44. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'ne dün de devam edildi. Sabah ilk olarak Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 'Seçilmiş bir maçın analizi' konulu bir sunum yaptı.

ANTALYA - Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin '44. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'ne dün de devam edildi. Sabah ilk olarak Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 'Seçilmiş bir maçın analizi' konulu bir sunum yaptı. Bir dönem Milli Takım'da da görev yapan Yanal, çalıştırdığı takımlarda taktik faul anlayışına dayalı bir sistemle oynadığı biçimindeki değerlendirmelerin doğru olmadığını söyledi. Genç teknik adam, "Futbol bir bilim değil ancak bilimden yararlanmak zorundayız" dedi.
Seminerin bir diğer oturumunda ise hakemler konuktu. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, FIFA kokartlı hakemler İsmet Arzuman ve Bülent Demirlek, hakemler açısından ilk yarının değerlendirmesini yaptı. Çulcu, Arzuman'ın sakal bırakmasıyla ilgili bir soru üzerine "Bir şeyden tat almadan rahip veya rahibe gibi mi yaşayacağız. Bu çocukların da pavyona, bara gitmeye hakkı vardır. Onun için İsmet top sakal bırakacak, Bülent saç uzatacak, ben de küpe takacağım" diyerek espri yaptı.
Sağlam: İki takımlı kent dezavantaj
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise Anadolu'nun aynı şehrinde iki Süper Lig takımı olmasının dezavantajını yaşadıklarını söyledi. Sağlam, "Özellikle ekonomi çok önemli. Erciyesspor'un daha yeni Süper Lig takımı olması nedeniyle şehir kaynakları daha çok oraya gidiyor. Biz Kayserispor olarak daha az destek görüyoruz. Aksi taktirde ilk üçe oynayabilirdik" diye konuştu. (Spor Servisi)