'Bilsem adam gibi giyinirdim'

Geçtiğimiz cumartesi günü Rizespor ağlarına yolladığı klas golle kalitesini bir kez daha gösteren Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Emilio Delgado, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkabileceklerini söyledi.

İSTANBUL - Geçtiğimiz cumartesi günü Rizespor ağlarına yolladığı klas golle kalitesini bir kez daha gösteren Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Emilio Delgado, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkabileceklerini söyledi. 'Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü'ne konuk olan Delgado, gruplarındaki en genç takım olduklarını ifade ederek, "Ben de dahil birçok oyuncumuz ilk kez Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşıyor. Gruptaki diğer takımlara baktığımız zaman bizden daha güçlü olduklarını siz de görebilirsiniz. Fakat bizim genç bir takım olmamız hiç beklenmedik sonuçları ortaya çıkardı. Buraya kadar gelmemizi kimse beklemiyordu. Bu kadarını yaptıktan sonra devamını da başarabilecek gücümüz olduğunu gösterdik. Daha önce yaptıklarımızın aynısını tekrarlayarak buradan çıkabiliriz" şeklinde konuştu.
Delgado, teknik direktör Ertuğrul Sağlam konusunda da şunları söyledi:
"Çok zor olmayan, özellikle anlaması zor olmayan bir hoca. Çünkü dünyada çok zor anlaşılan antrenörler var. Sizden dünyanın öbür tarafından bir şey alıp getirmenizi isteyen ya da kimsenin istemediği şeyleri isteyen birisi değil. Ama kendisi ne kadar bize bazı şeyleri anlatmaya çalışsa da bazen istemeden onun yaptırmak istediklerini yapamıyoruz. Bu açıdan alınan olumsuz sonuçların ardından hocamıza saldırılması doğru değil."
'Nereden vurdularsa gol oldu'
Delgado, Liverpool karşısında aldıkları 8-0'lık yenilgi için de şu yorumu yaptı: "Onlarla iki kez oynadık. Birisi zaferdi, öbürü hezimet. Şimdi şöyle düşünmek lazım: iki maçı da aynı takım oynuyor. O gün sahada yapmak istediklerimizin hiçbiri olmuyordu. Bizim olmuyordu ama onların her istediği de gerçekleşti. Aslında Liverpool o gün takım olarak kötü bir takımdı ama bireysel olarak çok şanslıydı. Zaten yediğimiz ilk goller tamamen şans eseri bizden birine çarpıyor, adamların önüne düşüyor gol oluyor, sırtına çarpan top içeri giriyor. Liverpool ile İngiltere'de 10 kere daha oynasak aynı sonuç ortaya çıkmaz." 8-0'lık yenilginin kendilerini derinden etkilediğini anlatan Delgado, ancak bu durumu artık unutmaları gerektiğini söyledi.
Arjantinli yıldız Beşiktaş'ta unutamadığı anılarının sorulması üzerine, "Havaalanına indiğim zamanı unutamam. Ben sadece arabaya binip otele gideceğimizi düşünüyordum. Karşılama olacağını bilsem saçımı falan yapar, adam gibi giyinirdim. O gün çok büyük bir kalabalık vardı. Çok duygulandım. Bunu ölene kadar unutamam. Bir de Zürih maçları var. Ortada henüz gol yok ama bütün taraftarlar adımı bağırıyor. İnanılmaz bir şeydi benim için. Bana güvenen insanları o gün mahcup etmediğim için çok mutluyum" diye konuştu.
Delgado, Arjantin Milli Takımı ile ilgili olarak da "Milli takımında oynayamayacağımı biliyorum. Arjantin formasıyla Dünya Kupası'nda oynamayı çok isterdim ama böyle bir şeyin olacağını tahmin etmiyorum. Bunun için benim en büyük hayalim Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'nın büyük kulüplerine karşı oynamaktı. Orta yuvarlakta Şampiyonlar Ligi bayrağının sallanması ve Şampiyonlar Ligi marşını sahada diziliyken dinlemek en büyük hayalimdi. Bunlar gerçekleşti ve bunları unutacağımı düşünmüyorum" diye konuştu. (Spor Servisi)