Binnaz, Süreyya'nın yolunda

Finlandiya'daki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda 3 bin metrede 9.23.10'luk derecesiyle gümüş madalya kazanan Binnaz Uslu...
Haber: AYŞE YEŞİN / Arşivi

ANKARA - Finlandiya'daki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda 3 bin metrede 9.23.10'luk derecesiyle gümüş madalya kazanan Binnaz Uslu, aldığı bu dereceyle önünün açıldığını söyledi. 11 yaşında yitirdiği babasınından kalan maaşla yaşamını sürdürmeye çalıyan Uslu, kendisini keşfeden antrenörü Yahya Sevüktekin'e de çok sey borçlu olduğunu vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "12 yaşından beri altetizm sporunu yapıyorum. Koşmayı çok seviyorum. Orta mesafede başarılıyım. Süreyya Ayhan en büyük idolüm. Türkiye'de bayan sporcuların da başarılı olabileceğini Ayhan ispatladı. Ağustos ayında 800 ve bin 500 metrede koşacağım. Ayrıca Kore'de de şampiyona katılacağım. İnsan eğer disiplinli çalışır ve isterse herşeyi başarabilir."
Gazi Üniversitesi Beden Eğitim birinci sınıf öğrencisi olan 18 yaşındaki milli atlet, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, "Üç yıldır Fenerbahçe'nin sporcusuyum. Ancak düzenli maaş alamıyorum ve kendi imkanlarımla yarışmalara hazırlanıyorum. Uluslararası alanda yeterince tecrübem yok. Sadece beş yarışta koştum. Maddi açıdan destek istiyorum. Finlandiya'da aldığım dereceyle ekonomik olarak destek göreceğime inanıyorum. Bu sonraki hedefim olimpiyat oyunlarında katılıp, kürsüye çıkmak" diyerek sözlerini noktaladı.