'Bir aslan miyav dedi, Büyük Kaplan kükredi'

'Bir aslan miyav dedi, Büyük Kaplan kükredi'
'Bir aslan miyav dedi, Büyük Kaplan kükredi'
Galatasaray'ı deplasmanda 3-0 yenen Trabzonspor'da büyük sevinç yaşanıyor. Trabzon basını, deplasmanda alınan farklı galibiyeti ilginç başlıklarla okuyuculara duyurdu.

Trabzon'da neredeyse tüm gazeteler spor sayfalarının haricinde de birinci sayfalarını tamamen Galatasaray zaferine ayırdı.

Son Nokta Gazetesi, "İşte Ordu, işte komutan! Fırtına Ersun Yanal ile Arena'da öyle bir patladı ki... Vahid ile geçen günlere Yanal'ım arkadaş.. Böyle bir zaferi çok özlemiştik. Yanal'ın Fırtınası Galatasaray'ı Arena'da fena patlattı! Cim-Bom Boooom" ifadesiyle maçı okuyucularına aktardı.

Kuzey Ekspres Gazetesi, "Duyduk duymadık demeyin.. Geliyoruzzzzz.. Trabzonspor, Arena'da Galatasaray'ı yerle bir etti, 'Bizim için sezon yeni başladı' dedi. Fırtına Arena'yı yaktı" başlıklarını kullanırken, Günebakış Gazetesi, "Bu Trabzon'a şapka çıkartılır.. Ersun Yanal Fırtına'ya adeta kimlik değiştidi.. Büyüksün Trabzon'um" ifadeleriyle tarihi zaferi okuyucularına duyurdu.

"HEPİNİZ BİR, BİZ TEK"

Karadeniz Gazetesi, "Alayınıza gider.. Hepiniz bir, biz tek.. Şampiyonluk yolunda bizi hesaba katmayanlara mesajımız net! Bir aslan miyav dedi, Büyük Kaplan kükredi.. Aslan'ı terbiye eden Kaplan, zirve hesapları yapmaya başladı" başlıklarını kullanırken, Taka Gazetesi, "Teşekkürler Ersun Hocam! Trabzonspor camiasının özlemine son verdin, 945 gün sonra bize İstanbul 'da bu zaferi yaşattın. Kusursuz zafer. Aslan'ı Arena'da ezdik" dedi. "Aslan Avcısı" başlığını kullanan Karadeniz'in Sesi Gazetesi ise, "Diriliş.. Trabzonspor yeni hocası Ersun Yanal ile şaha kalktı" ifadesini kullandı.

TARAFTAR BAĞRINA BASTI

Galatasaray galibiyetinin ardından gece 01.30 sıralarında Trabzon'a ulaşan bordo - mavili takımı taraftar adeta bağrına bastı. Havalimanında meşalelerle takımı karşılayan, Özer, Mehmet Ekici, Bosingwa başta olmak üzere tüm futbolculara büyük sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, takım otobüsüne de tesislere kadar konvoyla eşlik etti. Öte yandan havalimanında bordo mavili taraftarların Bosingwa'ya yaptıkları sevgi gösterisi sırasında Portekizli oyuncu zor anlar yaşadı. Ömür AVCI (DHA)