'Bir bana tören yapılmadı'

Daniel Pancu'nun, Beşiktaş'ın geçen sezon elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğu kuşku götürmez. İlk geldiğinde, 'kim bu?', ardından 'fena değilmiş' gün geçtikçe de 'çok iyi futbolcu' olarak değerlendirilen Pancu ile İstanbul'a geldiği günleri, hem geçen sezon olanları hem de bu sezon olacakları konuştuk...
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Daniel Pancu'nun, Beşiktaş'ın geçen sezon elde ettiği şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğu kuşku götürmez. İlk geldiğinde, 'kim bu?', ardından 'fena değilmiş' gün geçtikçe de 'çok iyi futbolcu' olarak değerlendirilen Pancu ile İstanbul'a geldiği günleri, hem geçen sezon olanları hem de bu sezon olacakları konuştuk...

  • Hocamız Lucescu beni aradığında, hiç düşünmeden 'evet' dedim. Ardından kampın ikinci etabına katıldım. Ancak benden başka herkese imza töreni yapıldı, bir bana yapılmadı. Bu beni çok etkilemiş, hırsımdan ağlamıştım. Bunu gurur meseli yaptım. 'Öyle bir oynayacağım ki, daha sezon bitmeden şölen yapılacak' diye karar aldım.
  • Söylendiği gibi bencil değilim. Ceza alanı çevresinde topla fazla oynamam bencillikten değil, net pozisyon bulmaktan kaynaklanıyor. Eğer aynı yerde benden daha müsait biri yoksa, pas atmanın bir anlamı yok. Ayrıca takım içinde kimse ile bir sorunum da yok.
  • Beşiktaş'ta oynadığım futbol ile İtalya'dan teklifler aldım. Ancak benim için ilk yılımda şampiyonluk yaşadığım Beşiktaş'ın ayrı bir yeri vardı. Lucescu'nun da Beşiktaş'ta kalmamı istediğini biliyordum. Bu nedenle, bana gelen tekliflerle ilgilenmeyince sorun çıkmadı. Geçen yıl lige iyi motive olmuştuk. Şimdi aynı şekilde Şampiyonlar Ligi'ni hedefliyoruz.
  • Sakatlığım tamamen geçti. Bunun verdiği güçsüzlük yüzünden takımdan geri kalmıştım. Bu açığı da kapattım gibi. Samasunspor maçına mutlaka galibiyetle başlamamız lazım. Geçen yıl gelen şampiyonluğa güvenip sahaya rahat çıkmayacağız. Tam aksi, uvnuvanımızı sürdürmek için mücadele edeceğiz.
  • Transferde ismi geçen Bratu'yu çok iyi tanıyorum. Mükemmel bir oyuncu diyebilirim. Bana göre en büyük özelliği çok hızlı olması. Birlikte oynamayı çok isterim.
    Luce'den açıklama
    Öte yandan önceki gün bir toplantı yapara oyuncularına transfer konusunda bilgi veren Lucescu, "Şu an ortaya birçok isim atılıyor. Ancak içiniz rahat olsun, İlhan'ın durumu kesinleşmeden yeni birini almayacağım. Artık yük sizin omuzlarınızda. Çünkü sadece sizlere güveniyorum" dedi. Lucescu'nun futbolclarına ilk kez bu tür bir açıklamada bulunması şaşkınlık yarattı.