Bir Barçalı daha Galacticos'u tercih etti

Bir Barçalı daha ezeli rakip Real Madrid'li oluyor. Real Madrid'in çiçeği burnunda teknik direktörü Bernd Schuster, Barcelona'yla yollarını ayıran Javier Saviola'nın takıma katılacağını açıkladı.

MADRİD - Bir Barçalı daha ezeli rakip Real Madrid'li oluyor. Real Madrid'in çiçeği burnunda teknik direktörü Bernd Schuster, Barcelona'yla yollarını ayıran Javier Saviola'nın takıma katılacağını açıkladı. 25 yaşındaki Saviola Barcelona'da geçirdiği altı sezon boyunca sakatlıklar ve form düşüklüğü nedeniyle bir türlü bekleneni verememiş ve geride kalan sezon sonunda kulübün yeni bir sözleşme yapma teklifini reddetmişti. Schuster bir İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada, "Saviola bizimle birlikte olacak. Bu transferi ben onayladım, o da Real Madrid'e katılmak için çok istekli" diye konuştu.
Bu arada Barcelona da Real Zaragoza'nın başarılı savunmacısı Gabriel Milito'yu renklerine bağladı. Barcelona'yla dört yıllığına anlaşan Milito'nun transfer bedeli açıklanmasa da bu transferin Barça'ya 20 milyon avroya mal olduğu tahmin ediliyor. (Spor Servisi)