'Bir benzerini daha görmedim'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, derbi maçta yaşanan olaylarla ilgili olarak "Olayları görmemezlikten gelmek, mümkün değil" dedi. Süper Lig'e yükselen İstanbul Büyükşehirsporlu futbolcu ve yöneticileri makamında kabul eden Erdoğan...

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, derbi maçta yaşanan olaylarla ilgili olarak "Olayları görmemezlikten gelmek, mümkün değil" dedi. Süper Lig'e yükselen İstanbul Büyükşehirsporlu futbolcu ve yöneticileri makamında kabul eden Erdoğan, " Futbolun içinde yer almış bir kişi olarak bugüne kadar Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki olayların bir benzerine daha rastlamadım. Statlarımızdaki bu çirkinlikleri önlememiz gerek. Ciddi tedbirler alnıması şart. Bu konuda bakanlıklarımız kulüp yöneticileriyle görüşüp gerekli önlemleri alacaklardır" diye konuştu.
Süper Lig'e yükselme başarısını gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u kutlayan Başbakan "Benim belediye başkanlığım zamanında da böyle bir fırsat yakalanmıştı, ama sonunda Sakaryaspor lige çıkmıştı. Sizleri kutluyorum" yorumunu yaptı. Erdoğan'a kabulün sonunda bir de forma hediye edilirken, hatıra fotoğrafları çektirildi. (Spor Servisi)