Bir Brezilyalı gibi...

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin 'Game' ekinde Emre Belözoğlu ile yapılan bir röportaja yer verilirken, bu oyuncudan, "Onda bir Brezilyalı'nın tekniği ve zerafeti var" diye söz edildi.

LONDRA - İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin 'Game' ekinde Emre Belözoğlu ile yapılan bir röportaja yer verilirken, bu oyuncudan, "Onda bir Brezilyalı'nın tekniği ve zerafeti var" diye söz edildi. Yazar Suna Erdem, Belözoğlu'nun her şeyden önce çok kibar ve iyi yetiştirilmiş bir genç olduğunun altını çizerken, herkesin İngiltere maçı öncesinde heyecan ve kaygı hissettiğini, ancak Emre Belözoğlu'nun neşesinden hiçbir şey kaybetmediğini bildirdi. Belözoğlu'nun, Milli Takım'ın 23 yaşındaki bir üyesi olarak 'bebek' gibi görüldüğünü ve bütün takım arkadaşlarından 'abi' diye söz ettiğini belirten yazar, genç yıldızın kendisinin de 'bebek muamelesi görmekten uzun zaman kurtulamayacağını düşündüğünü" bildirdi.
"Takımın en genciyim, en kısasıyım, daha dauzayacağım yok. Ama halimden memnunum, çünkü abilerim bana iyi davranıyor" diyen Emre'nin, ufak-tefek yapısına rağmen müthiş büyük bir yeteneğe sahip olduğunu belirten Times, söz konusu futbolcunun hem takımı Inter'de, hem de Ay-Yıldızlı forma altında şık ve bir o kadar da başarılı gollere imza attığını yazdı. (Spor Servisi)