Bir de tamamen iyileşse...

Maria Şarapova, omzundaki sakatlığa rağmen Rolland Garros'ta
emin adımlarla ilerliyor. Rus tenisçi vatandaşı Alla Kudryavtseva'yı zorlanmadan geçerek dördüncü tura çıktı. İsviçreli Patty Schnyder'le eşleşen genç raket...

PARIS - Maria Şarapova, omzundaki sakatlığa rağmen Rolland Garros'ta
emin adımlarla ilerliyor. Rus tenisçi vatandaşı Alla Kudryavtseva'yı zorlanmadan geçerek dördüncü tura çıktı. İsviçreli Patty Schnyder'le eşleşen genç raket maçtan sonra "Doktorlar okey verdiği sürece kortta olmaya çalışacağım. İkinci sette biraz kendimi zorladım ve bazı hatalar yaptım" dedi.
Fransa Açık'ta ev sahibi ülkenin umutlarından Amelie Mauresmo, Çek Lucie Safarova karşısında hüsran yaşadı. Her iki sette de 3-0 öne geçen Mauresmo'ya doğduğu şehir Paris bir kez daha uğurlu gelmedi. Bu turnuvada 13. kez yüzü gülmeyen Mauresmo bir mucize beklemediğini ve sakatlığı nedeniyle bu sonucun normal olduğunu söyledi. Bayanlarda son 16'ya kalan tenisçilerin hepsinin seri başı olması dikkat çekti.
Erkeklerde ise günün olayı Jonas Bjorkman'ın üçüncü turu da geçmesiydi. 35 yaşındaki İsveçli tenisçi İspanyol Hernandez karşsında ilk seti kaybetmesine karşın maçtan zaferle ayrıldı. Fransa'daki bu prestijli turnuvaya üst üste 14. kez katılan Björkman'ın rakibi ise bir diğer tecrübeli raket Carlos Moya oldu. 1998 yılınının şampiyonu 30 yaşındaki İspanyol tenisçi, Juan Pablo Brzezicki'yi eledi.
Son iki turnuvanın şampiyonu Rafael Nadal da zorlanmadan turlayanlar arasındaydı. Bugün 21. yaşını kutluyacak olan İspanyol sporcu, vatandaşı Albert Montanes'i sadece altı oyun vererek adını 4. tura yazdırdı. İlk üç turda rakiplerine set vermeyen Nadal, Fransa Açık'taki yenilmezlik serisini de 17 maça çıkardı.
Nadal'ı toprak kortta 81 maçlık yenilmezlik serisi öncesi yenen Igor Andreev, kendini bulmaya başladı. 2006'da büyük bir sakatlık yaşayan ve dünya sıralamasında 125'inciliğe kadar gerilen Rus sporcu Fransız Paul-Henri Mathieu'yü geçti.
Djokoviç beş sette güldü
Günün en heyecanlı maçı Novak Djokoviç'le Fransız Olivier Patience
arasındaydı. İlk seti 7-6 kaybeden Patience ikinci seti 6-2, üçüncüyü de 6-3 kazanınca avantaj elde etti. Ancak dördüncü seti yine tie-break'le kaybeden Patience, altı numaralı seri başı Sırp rakibi karşısında son seti de 6-3 verdi ve maçı kaybetti.
Tek bayanlar
Ana Ivanovic (SIR)-Ioana Raluca Olaru (ROM): 6-2, 6-0
Maria Şarapova (RUS)-Alla Kudryavtseva (RUS): 6-1, 6-4
Svetlana Kuznetsova (RUS)-Dominika Cibulkova (SVK): 6-2, 6-3
Patty Schnyder (İSV)-Karin Knapp (İTA): 6-1, 4-6, 7-5
Anna Çakvetadze (RUS)-Ai Sugiyama (JPN): 6-4, 6-4
Lucie Safarova (ÇEK)-Amelie Mauresmo (FRA): 6-3, 7-6
Tek erkekler
Igor Andreev (RUS)-Paul-Henri Mathieu (FRA): 7-6, 6-0, 6-3
Carlos Moya (İSP)-Juan Pablo Brzezicki (ARJ): 6-1, 6-3, 7-5
Jonas Bjorkman (İSÇ)-Oscar Hernandez (İSP): 6-7, 6-3, 6-0, 6-1
Novak Djokovic (SIR)-Olivier Patience (FRA): 7-6, 2-6, 3-6, 7-6, 6-3
Lleyton Hewitt (AVU)-Jarkko Nieminen (FİN): 1-6, 6-3, 7-5, 6-2
Rafael Nadal (İSP)-Albert Montanes (İSP): 6-1, 6-3, 6-2
(Spor Servisi)