Bir derbi de potada var

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın çim sahada kozlarını paylaştığı bugün, iki kulübün basketbol ekipleri de karşı karşıya gelecek. Kaderin bir cilvesi, geçen sezon da basketbol ve futbol derbileri aynı haftaya denk gelmişti.

İSTANBUL - Fenerbahçe ve Galatasaray'ın çim sahada kozlarını paylaştığı bugün, iki kulübün basketbol ekipleri de karşı karşıya gelecek. Kaderin bir cilvesi, geçen sezon da basketbol ve futbol derbileri aynı haftaya denk gelmişti. Hem ev sahibi Galatasaray Cafe Crown, hem de Fenerbahçe Ülker bu sezon büyük yatırımlar yaptı. İki ekip de ligde ve Avrupa'da başarılı sonuçlara imza atıyor. Bu nedenle, Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda saat 14.00'te başlayacak ve NTV'den de naklen yayımlanacak mücadelenin sonucu merakla bekleniyor. İki takım da geride kalan dokuz haftada yedişer galibiyet ve ikişer yenilgi aldı.
İki takım da iddialı
Bu sezon büyük yatırımlar yapan, son olarak da Efes Pilsen'den Cenk Akyol'u alan Galatasaray Cafe Crown'da antrenörü Murat Özyer, takım olarak basketbolun güzel yanını ortaya çıkaran karşılaşmalar oynadıklarını belirterek, "Hem kendi taraftarımıza, hem de tüm Türk basketbolseverlere bir kez daha basketbol ziyafeti vermek istiyoruz. Bu maçın çok çekişmeli ve güzel basketbola sahne olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe Ülker karşısında derbiye yakışır mücadele edip aklımızla oynayıp galip gelmek istiyoruz" şeklinde konuştu.
Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş ise güzel bir oyunla ezeli rakiplerini yenmek istediklerini söyledi. Karakaş, Eurolig'de deplasmanda Partizan'ı yenerek moral bulduklarını belirterek, "Güzel bir maç bekliyoruz. İki kulüp arasında hangi branşta olursa olsan maçlar çekişmeli geçer. Keyifle izlenecek bir derbi olacak" dedi.
Sarı-Lacivertlilerde, Partizan maçında sakatlanan ve fibula kemiğinde çatlak bulunan Semih Erden forma giyemeyecek. Haftaiçi anrenmada Semih'le çarpışan ve Partizan'a karşı oynayamayan Mirsad Türkcan'la kasığında problem bulunan İbrahim Kutluay'ın durumlarıysa belirsiz. Bu arada, anlaşma gereği bugünkü maçta Fenerbahçe seyircisi salona alınmayacak. (Spor Servisi)

* * * * *
Basket Skor-Toto
Galatasaray-Fenerbahçe
Ümit AVCI: 75-82
Efkan BUCAK: 61-76
Gökhan GERMAN: 71-77
Batuğ EVCİMEN: 69-73
Onur ERDEM: 79-76
Kaan KURAL: 71-80
Ahmet KURT: 75-74
Övünç ÖZBİLGİÇ: 77-85
Gökhan TÜRE: 78-77
Yiğiter ULUĞ: 76-73