Bir devre avans verdiler

Buz Hokeyi Federasyonu, Büyükler Birinci Ligi'ne ilk yarı maçlarının bitiminden sonra takım ilave ederek, bir ilke imza attı. Federasyon yönetim kurulu...

ANKARA - Buz Hokeyi Federasyonu, Büyükler Birinci Ligi'ne ilk yarı maçlarının bitiminden sonra takım ilave ederek, bir ilke imza attı. Federasyon yönetim kurulu, 11 Şubat'ta aldığı kararla, lige, sezon başında malzeme krizi yaşayan ancak daha sonra bu sorunu halleden Kocaeli Şirintepespor'u dahil etti. Ligin diğer beş takımı, fazla önemsemedikleri Şirintepespor'un alınışına sessiz kaldı. Ancak Kocaeli ekibi ilk maçta lider İstanbul TED'le 8-8 berabere kalıp daha sonra Truva'yı 25-2, ODTÜ'yü de 19-1 mağlup ederek dördüncü sıraya çıktı ve play-off için avantajlı duruma geldi. Bunun üzerine ligdeki diğer kulüpler şimdi federasyona itirazda bulunmaya hazırlanıyor.
Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Dökmeci ise Şirintepe'nin ligin başında fikstüre dahil edildiğini belirterek, "Ancak malzeme yetersizliği nedeniyle maçlara çıkamadılar. İkinci yarı başında Kocaeli Belediyesi'nin yardımıyla malzeme sorununu giderdiler. Biz de kendilerinin lige katılmalarını uygun bulduk" dedi.