Bir favori daha veda etti

Bir favori daha veda etti
Bir favori daha veda etti
Tek erkeklerde 7 numaralı seribaşı Berdych, 3 numaralı seribaşı Ferrer'i 3-1 yenerek yarı finale yükseldi.

MELBOURNE - Sezonun ilk "grand slam" tenis turnuvası Avustralya Açık'ta, tek erkeklerde 7 numaralı seribaşı Tomas Berdych, 3 numaralı seribaşı David Ferrer'i 6-1, 6-4, 2-6 ve 6-4'lük setlerle 3-1 mağlup ederek, yarı finale çıktı.

Li Na ve Bouchard yarı finalde


Rod Laver Arena'da oynanan tek erkekler çeyrek final maçında, 2011 ve 2013'te yarı finale yükselen İspanyol Ferrer ile kariyerinde buradaki en iyi derecesi çeyrek final olan Çek Tomas Berdych karşılaştı.

Rakibine göre daha iyi bir servis performansı sergileyen Berdych, ilk seti 6-1 aldı. Her iki tenisçinin de çok sayıda basit hata yaptığı ikinci setin belirleyici faktörü, yine servisler oldu. Servislerinden daha yüksek oranda puan alan Çek raket, seti 6-4 kazanarak maçta 2-0 öne geçti.

Avustralya'da yaprak dökümü


Üçüncü sette servislerine daha fazla konsantre olan Ferrer, rakibinin çok fazla basit hata yapmasından da faydalanarak seti 6-2 aldı ve aradaki farkı tek sete indirdi (1-2). Berdych, dördüncü sette yine çok fazla basit hata yaptı, ancak Ferrer, yakaladığı 5 servis kırma puanından da faydalanamayınca Çek tenisçi, seti 6-4, 3 saat süren karşılaşmayı da 3-1 aldı ve kariyerinde ilk kez Avustralya Açık'ta yarı finali gördü.

Berdych, yarı finalde Novak Djokovic -Stanislas Wawrinka maçının galibiyle oynanacak.(AA)

Avustralya Açık'a erken veda