Bir garip imza: Tek maç!

Bir garip imza: Tek maç!
Bir garip imza: Tek maç!
Süper Lig'e yükselmek için Samsunspor ile play-off finalinde karşılaşacak olan İdmanyurdu, takımdan ayrılan Yılmaz Vural'ın yerine Hakan Kutlu ile 1 maçlık sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, teknik direktör Yılmaz Vural'ın ayrılık kararının anlaşılmaz olduğunu belirterek, "Sayın Vural dün itibariyle şehrimizi ve kulübümüzü terk etmiştir. Bu konu ile ilgili şimdilik detaylı bir açıklama yapmayacağım. Çünkü tarihi bir maça çıkıyoruz. Bu ayrılığın ardından dün gece yönetim kurulumuz ile bir araya geldik. Takımın başına getireceğimiz ismi tartıştık. Ve bu takımı sezon başında kuran ve futbolcuları çok yakından tanıyan Hakan Kutlu hocamızla yeniden anlaşmaya karar verdik. Önümüzde hayati bir önem taşıyan bir 90 dakika var. Bu maç öncesi Futbolcularımızın taleplerini ciddiye alarak Hakan hocamızı takımın başına getirdik. Eminim ki bu hava bizi süper lige taşıyacaktır. Hem hocamıza hem de futbolcularımıza güveniyoruz" dedi.

Mersin'de Yılmaz Vural şoku


Tarihi maç için yeniden görev başına getirilen Hakan Kutlu, yeniden Mersin'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Ben ve futbolcu arkadaşlarımızın bu takıma büyük emeğimiz oldu. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle yönetim beni yeniden göreve davet etti. Ben hayatım boyunca görevden kaçmadım. Benim için manevi duygular her şeyin ötesindedir. Bu teklif bana yapıldığında bu kente ve takıma olan sorumluluğumu elimin tersiyle itemezdim. 90 dakikalığına geçmiş ve gelecek ile ilgili hiç bir maddi talebim olmadan görevi kabul ettim. Buraya başladığım işi bitirmeye geldim. Futbolcularımızla birlikte hafta sonu yapacağımız tarihi maça her yönüyle hazır olacağız. İstanbul 'dan alnımızın akıyla dönüp, Mersin'i sokaklara dökmek istiyoruz. Bunu başaracak inanç ve kapasitemiz var. Bu imzanın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Mustafa İNSAN (DHA)

Yılmaz Vural'ın gözünü morarttılar!