Bir garip Sapara hikayesi!

Bir garip Sapara hikayesi!
Bir garip Sapara hikayesi!
Gaziantepspor'un sözleşmedeki açıktan faydalanıp Sapara'nın maaşını 5 bin TL göstermesi ve Trabzonspor'u ciddi bir yükle karşı karşıya bıraktı.

Geçmiş dönemde birçok yabancısı ile ilgili problemler yaşayan Trabzonspor, Marek Sapara konusunda öyle bir olayla karşı karşıya geldi ki, eşi benzeri pek görülmedi. Önce biraz geriye gidelim...

Trabzonspor'da düğün krizi


Fanatik Gazetesi'nden Serhat Demirtaş'ın haberine göre; Sapara’nın kiralanması sürecinde her iki tarafın da elini rahatlatması için mukavelesine, “Oyuncu bir kulüp bulur ve orada alacağı para Trabzonspor’da aldığından düşük olursa farkı Trabzonspor öder” maddesi eklenir. Buraya kadar her şey normal. Ancak Sapara Gaziantepspor ile el sıkışırken, kırmızı -siyahlı kulüp o maddeyi sonuna kadar kullanır! Aylığı bordo-mavililerde 80 bin euroya gelen Slovak futbolcunun Antep’teki ‘maaşı’ sadece 5 bin TL olarak yazılır. Yani Gaziantepspor Sapara’yı 3. Lig fiyatına oynatırken, kalan ücreti Trabzonspor’dan ister.

BUNDNAN SONRA ANLAYIŞ YOK

Oyuncuya ve Antep’e kulüp tarafından gereken kolaylıklar sağlanmasına rağmen durumun bu noktaya gelmesi özellikle Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu çileden çıkardı. Başkan’ın bizzat Gaziantepli yönetici muhataplarını aradığı ve konuyla ilgili tepkisini dile getirdiği öğrenildi.

Hacıosmanoğlu’nun tek girişimi bu olmadı. Trabzonspor’un patronu, kulüp profesyonellerini de çok net ifadelerle uyardı: Mukavelelerde bundan böyle yasal boşluklara asla tahammül göstermem. Kimsenin inisiyatifine bırakmayın bu işleri. En küçük detayı bile düşünecek, gerekirse hukuk bürolarıyla ortak çalışacaksınız.

Trabzonspor indirimden memnun