'Bir gol çok şey değiştirirdi'

Amsterdam Turnuvası'nda Galatasaray'ı 3-0 yenen Inter'de, 2 gol atan 18 yaşındaki Obafemi Martins, İtalya'da göklere çıkarıldı.
"Olağanüstü Martins, Galatasaray'ı ezip geçti" başlığını atan Corriere dello Sport gazetesi...

ROMA - Amsterdam Turnuvası'nda Galatasaray'ı 3-0 yenen Inter'de, 2 gol atan 18 yaşındaki Obafemi Martins, İtalya'da göklere çıkarıldı.
"Olağanüstü Martins, Galatasaray'ı ezip geçti" başlığını atan Corriere dello Sport gazetesi, Martins'in, Hector Cuper'i büyülediğini ve ilk kurban olarak kaleci Mondragon'u seçtiğini yazdı. Maçla ilgili olarak, "Birkaç gün önce Hertha Berlin tarafından fena halde pestili çıkarılan Galatasaray'ı yenmek önemli bir ölçü olarak alınamaz ama Toldo'nun hemen hemen hiç büyük çaba göstermesine gerek kalmadı" değerlendirmesi yapıldı. La Gazzetta dello Sport da, "İlk yarıda ritmi düşük geçen maçın ikinci yarısında Lacivert-Siyahlılar büyüdü ve Fatih Terim'in savunmasını adeta havaya uçurdular" yorumunda bulundu. Ümit'in düş kırıklığı yarattığını, Prates'in ise iyi olduğunu kaydeden gazete, Emre için "Galatasaray'ın Sarı-Kırmızılı formasını görmek onu büyülüyor" ifadelerini kullandı. Gazete, Luciano'nun yerine oyuna giren Okan'ın da oyuna hareket kazandırma ve girdiği mevkiyi iyi biçimde dolduracak kondisyonda olduğunu gösterdiğini bildirdi. Cuper'in maç sonrası açıklamalarında Martins'in performansını böyle sürdürmesi durumunda Recoba veya Crespo'yu keserek onbirde oynatacağını ima etmesi, İtalyan gazetelerinde ön plana çıkarıldı.
Bugünkü rakip Liverpool
Fatih Terim ise, farklı skordan çok oynanan futbolu öne çıkardı. İlk yarıdaki futboldan çok memnun olduğunu dile getiren Sarı-Kırmızılı teknik adam, "Takım olarak iyi oynarken ikinci golü yedik. Sağ tarafta görev yapan Pinto takımın en iyisiydi. Birkaç pozisyon yarattı. Orada bir gol bulsak sonuç daha farklı olurdu" diye konuştu. Ekibinin lige hazır gireceğini belirten Terim, "Kimse merak etmesin. Takıma tabi ki takviye yapacağız. Orta sahaya bir oyuncu düşünüyoruz. Bu transfer 7 Ağustos'a kadar biter" dedi. Cim Bomr, turnuvanın son maçında bugün saat 19.30'da Liverpool ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma Kanal D'den naklen yayınlanacak. (Spor Servisi)