Bir gol dünyalar bağışladı

Fenerbahçe, 1-0 kazandığı Kocaelispor maçının ardından,
İstanbulspor ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Samandıra Tesisleri'nde, teknik koordinatör Tamer Güney yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, Kocaelispor maçında forma giyen futbolcular takımdan ayrı serbest koşu yaparak çalışmayı tamamladı. Diğer futbolcular ise şut çalışması yaptı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, 1-0 kazandığı Kocaelispor maçının ardından,
İstanbulspor ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Samandıra Tesisleri'nde, teknik koordinatör Tamer Güney yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, Kocaelispor maçında forma giyen futbolcular takımdan ayrı serbest koşu yaparak çalışmayı tamamladı. Diğer futbolcular ise şut çalışması yaptı. Almanya'da bulunan Steviç'in yer almadığı antrenmanda, sakatlıkları nedeniyle tedavileri süren Mustafa ve Ali Güneş takımdan ayrı koşu yaptı. Sarı-Lacivertli futbolcuların, ligde dokuz maç sonra gelen galibiyet nedeniyle bir hayli neşeli oldukları gözlendi.
Futbolcular, antrenman öncesinde 30 yaşına giren kaleci Rüştü'nün doğum gününü kutladılar. Rüştü, futbol sahası biçiminde ve üzerinde minyatür futbolcu maketleri bulunan pastayı, arkadaşlarının alkışları arasında kesti. Futbolculardan birinin, "Ada hayırlı olsun" şeklindeki esprisine Rüştü'nün, "Doğru, yarın anneler günü. Büyükada'ya annemi görmeye gideceğim" şeklinde yanıt vermesi gülüşmelere yol açtı. Neşeli oldukları gözlenen futbolcular daha sonra saha içinde birbirleri ile şakalaştı. Erhan Albayrak, Mirkoviç ve Cem işi boks maçına kadar götürdüler. Bu arada Fatih'in Mustafa'ya yaptığı espri ve aldığı yanıt ise takım arkadaşlarını güldürdü. Fatih, Ali Güneş ile birlikte koşu yapan Mustafa'ya espriyle, "Ne o, Köln'e gittiğinden beri görünmüyorsun" diye takıldı. Mustafa'nın Fatih'e verdiği yanıt ise "Sen de geldiğin günden beri yoksun" oldu.
Tuncay camiadan övgü aldı
Genç futbolcu Tuncay'ın, attığı golden sonra, trafik kazasında ölen Tuzla Fenerbahçeliler Derneği üyelerinin bulunduğu tribüne gidip, onların acılarını paylaşması, camiadan büyük övgü aldı. Tuncay yaptığı açıklamada "Golüm, anneme ve kendilerini çok üzdüğümüz, trafik kazasında ölen Fenerbahçeli taraftarlara armağan olsun" dedi. Kocaelispor maçında 69. dakikasında oyundan alınırken, Fenerbahçe tribünleri tarafından ıslıklarla protesto edilen Besçasnıh ise oldukça mutsuzdu. Rus futbolcu, takıma katıldığından bu yana özveri ile çalıştığını belirterek, "Ancak bir türlü anlaşılamadım. Ve maç sonunda da ıslıklanmayı hak etmedim. Fenerbahçe beni istemezse, giderim" diye konuştu. Öte yandan, sezon sonunda takımdan gönderilmesi planlanan Johnson'a taraftarlar sahip çıktı. Sarı-Lacivertli yöneticiler, taraftarın baskısı üzerine önümüzdeki günlerde Johnson ile masaya oturup, anlaşma zemini arayacak.