Bir kupa almaya geldik İzmir'den

İlk turlar, grup aşaması, çeyrek ve yarı finaller derken Fortis Türkiye Kupası'nda finale gelindi. Üst üste ikinci kez kupa finaline ev sahipliği yapacak İzmir Atatürk Stadı'nda 45. şampiyonun adı belirlenecek.

İZMİR - İlk turlar, grup aşaması, çeyrek ve yarı finaller derken Fortis Türkiye Kupası'nda finale gelindi. Üst üste ikinci kez kupa finaline ev sahipliği yapacak İzmir Atatürk Stadı'nda 45. şampiyonun adı belirlenecek. Öncelikli hedefleri bu turnuva olmayan Beşiktaş ve Erciyesspor yine de tarihsel öneme sahip olan kupaya sahip olmak için son güçlerine kadar savaşacak.
Hafta sonunda Fenerbahçe'ye yenilerek lig liderliğini ele geçirme fırsatını kaçıran Beşiktaş ve kümede kalma yarışında son kozlarını oynayan Erciyesspor İzmir'e geldi. Beşiktaş'ta sakatlıkları bulunan Arjantinli Matias Delgado ve Mustafa Doğan'la kart cezalısı İbrahim Toraman (PFDK'dan iki maç ceza aldı) finalde oynayamayacak. Kayserililerde ise sakat ya da cezalı futbolcu yok.


Büyütmek için tıklayınız

Beşiktaş kaptanı İbrahim Üzülmez, Erciyesspor'u överek rakiplerinin sahanın her tarafında koşan ve mücadele eden bir takım olduğunun altını çizdi. 'Deli' lakaplı futbolcu, "Yine de takım arkadaşlarıma güveniyorum. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz başarıyı bu sene de tekrarlayacağımızı düşünüyorum" dedi.
17.00'den önce giriş yok
Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz da takımında umutlu konuştu. Genç teknik adam maçla ilgili "Kupayı da alacağız, ligde de kalacağız. Tek başına bir şey yapamazsın. Nihayetinde saha içinde futbolcular var. Ben onlara güvendiğim ve inandığım için inancımı belli ettim. Şimdi eskisinden daha çok inanıyorum ve güveniyorum" ifadelerini kullandı.
Bu arada İzmir Atatürk Stadı'nda seyircilere ilişkin düzenlemeler belirlendi. Maç öncesinde stat kapıları saat 17.00'de açılacak. Kapıların açılış zamanından önce stada gelecek taraftarlar, belirlenen saate kadar
içeriye alınmayacak. Beşiktaş taraftarları Sanayi tarafındaki girişleri kullanacak. Erciyesspor taraftarları Mersinli tarafından stada girecek. (Spor Servisi)