Bir 'Macar zaferi' daha gerekiyor netekim

Yunanistan'ı Atina'da 4-1 yendikten sonra atılan 'Zafer çığlıkları', Norveç, Bosna Hersek ve Malta maçlarının ardından artık önemini yitirir gibi oldu.

İSTANBUL - Yunanistan'ı Atina'da 4-1 yendikten sonra atılan 'Zafer çığlıkları', Norveç, Bosna Hersek ve Malta maçlarının ardından artık önemini yitirir gibi oldu. Türkiye, Euro 2008 elemeleri C Grubu'nda işte bu dengeler içinde bugün evinde Macaristan'ı ağırlıyor. Saat 20.30'da başlayacak olan mücadele, hem Ay-Yıldızlıların önümüzdeki yazı nerede geçireceklerini belirleyecek, hem de teknik direktör Fatih Terim'in kaderine etki edecek. Özellikle 2-2 sonuçlanan Malta maçının ardından Terim'e ilişkin yazılardaki eleştiri dozajının yükselmesi, tecrübeli çalıştırıcıyla medya arasındaki ipleri gerdi. Nitekim Terim, dün düzenlediği basın toplantısında bu konunun altını çizdi ve ültimatom niteliğinde açıklamalarda bulunarak konuyu "Ders almam, veririm" şeklinde özetledi.
665 günlük hasret bitiyor
Bugün Türkiye, İsviçre'yle 16 Kasım 2005'te Şükrü Saracoğlu'nda oynanan maç sonrası çıkan olaylar nedeniyle aldığı 'seyircisiz ve dış saha' cezalarının ardından ilk kez evinde, seyircili bir mücadeleye çıkacak. Bu açıdan Macaristan maçı bir buluşma randevusu aynı zamanda. Başka bir söyleyişle 665 günlük hasret bitiyor. Millilerde sarı kart cezası nedeniyle Malta maçında oynayamayan Mehmet Aurelio bugünkü maçta takımındaki yerini alabilecek.
Macaristan ise dün İstanbul'a geldi. Türkiye'de Malatya ve Erciyesspor'da forma giyen Toth Balazs, Türkçe yaptığı açıklamada, Türkiye'nin iyi oyunculardan kurulu olduğunu belirterek, "Hedefimiz bir puan almak. Umarım iyi oynarız" dedi. Bu arada Macaristan karşılaşması öncesi sakatlığı nedeniyle Deniz Barış aday kadrodan çıkarıldı. Kulüp doktoru Cengiz Dinç, Hakan Şükür'ün de sakatlığı bulunduğunu söyledi. Dinç, Hamit Altıntop'la ilgili kararın maç öncesi verileceğini açıkladı. (Spor Servisi)