Bir Maradona filmi daha ağlarla buluşuyor

Fransız spor gazetesi L'Equipe'in eki 'L'Equipe Magazine', Emir Kusturica'nın Arjantinli efsane Diego Armando Maradona'nın hayat hikâyesini anlattığı 'Maradona' filminin çekimlerini tamamladığını duyurdu.

PARİS - Fransız spor gazetesi L'Equipe'in eki 'L'Equipe Magazine', Emir Kusturica'nın Arjantinli efsane Diego Armando Maradona'nın hayat hikâyesini anlattığı 'Maradona' filminin çekimlerini tamamladığını duyurdu. Çekimlerine 2003 yılında başlanan ve arşiv görüntülerine ulaşma konusundaki zorluklar nedeniyle ancak tamamlanabilen filmin galası, önümüzdeki mayıs ayında Cannes Film Festivali'nde yapılacak. Sırp yönetmen Kusturica, Cannes'da daha önce 'Babam İş Gezisinde' ve 'Yeraltı' filmleriyle Altın Palmiye kazanmıştı.
'Tanrının eli'yle ilgili bir diğer habere gelince. Marsilya Sportif Direktörü Michel Hidalgo, 1989 yılında Maradona'yı renklerine bağlamaya çok yaklaştıklarını açıkladı. Hidalgo, So Foot'taki söyleşisinde "Ona deniz kıyısında havuzlu bir ev aldığımızı söyledim. Napoli'de mutsuzdu ve bize gelmeye hazırdı. Ancak Napoli onu satmak istemedi. Bana eliyle para işareti yaparak 'Başkan'ı ikna etmelisiniz' demişti" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)