Bir mutsuzluktur gidiyor

Galatasaray, ligde son sırada yer alan Akçaabat Sebatspor'u yendi ama, oynadığı futbolla taraftarını memnun edemedi. Sarı-Kırmızılı ekipte, taraftarından teknik direktörüne, forvetinden kalecisine bir 'mutsuzluktur' gidiyor.

İSTANBUL - Galatasaray, ligde son sırada yer alan Akçaabat Sebatspor'u yendi ama, oynadığı futbolla taraftarını memnun edemedi. Sarı-Kırmızılı ekipte, taraftarından teknik direktörüne, forvetinden kalecisine bir 'mutsuzluktur' gidiyor. Karşılaşmanın son dakikalarında Galatasaray, rakibi karşısında zor anlar yaşarken, taraftarlar da bu duruma oldukça öfkelendi. Futbolcuları protesto eden taraftarlar, sahaya su şişeleri attılar. Kapalı tribünde bir grup taraftarların "I love you Lucescu" diye tezahürat yapması üzerine, başka bir grup Terim'e arka çıkarak,
"İmparator" diye tempo tuttu.
Karşılaşmada 3 gol yiyen Kolombiyalı kaleci Mondragon, taraftarların tepkisini çekerek ıslıklandı. Son dakikalarda aut atışında topu oyuna geç sokan Mondragon, bir kez daha seyirciden tepki aldı. Kolombiyalı kalecinin karşılaşma bittikten sonra soyunma odasına giderken, elleriyle tercümanı Mustafa Kıran'a yaptığı hareket "Tamam bitti, buraya kadar" şeklinde yorumlandı. Soyunma odasında ağlayan Mandragon'u arkadaşları zor teselli etti. Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, maç sonunda kısa bir açıklama yaparak, "Zor bir maçtı. Galatasaray inşallah toparlanacak" dedi.
'Bittiğini düşündüler'
Fatih Terim, karşılaşmanın özellikle medya açısından güzel olduğunu belirterek, "Bütün enteresanlıklar bizi buluyor. Oyuncularım 3 golden sonra maçın bittiğini düşündüler" dedi. Mondragon'u da savunan Terim, yenilen 3 golün sadece kaleciye bağlanmasının yanlış olduğunu kayderek, "Mondragon hatalı da olsa seyircinin sevgisi anne sevgisi gibi olmalıdır. Yani karşılıksız. Babalar 'şöyle yaparsan seni sevmem' diyebilir. Ancak anneler hiçbir şey beklemez" diye konuştu.
Hasan Şaş, Akçaabat Sebatspor'u 4-3 yendikleri maçtan sonra, takım olarak zor bir dönemden geçtiklerini söyledi. Hasan, Real Sociedad yenilgisinin moral bozukluğunun devam ettiğini ifade ederek, "Kötü bir dönemden geçiyoruz ve maç kazanmakta zorlanıyoruz. Kişisel hatalardan goller yedik" dedi. Karşılaşma sonrası seyircinin protestosuna da değinen Hasan, "Galatasaray için bu futbolcular geçmişte çok emek verdi. Taraftarın bu kötü dönemde destek olması lazım" diye konuştu. Arif ise 3-0'dan sonra rehavete kapıldıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Futbolda hiçbir zaman gevşekliği yer yok. Zor olmayan maçı zora soktuk. Taraftarımız, bu tür sonuçlara alışık değil. Protestoları doğru bulmuyorum. Umarım kötü gidişimizi burada noktalarız." (Spor Servisi)