Bir oyuncu için 100 milyon Euro!

Bir oyuncu için 100 milyon Euro!
Bir oyuncu için 100 milyon Euro!
Bayern Münih Kulübü Mali İşler Başkanı Jan-Christian Dreesen, gerekirse bir oyuncu için 100 milyon Euro transfer ücreti ödeyebileceklerini söyledi.

Kicker dergisine konuşan Jan-Christian Dreesen, Almanya'daki en yüksek transfer ücretini ödeyebileceklerini belirterek, "Evet, 100 milyon transfer ödeme gücümüz var. Hiç bir zaman 'Bu kadar ücret ödemeyi'z demek istemiyorum. Çünkü ileride kendi dediklerimi kendim düzeltmek istemiyorum" dedi.

Bundesliga'da rekabet gücünün tehlikede olduğunu vurgulayan 47 yaşındaki başkan , " Dünya şampiyonu olan yüksek futbol cazibesine sahip bu ülkenin, Avrupa 'nın en ileri 5 ülkesinden en kötü TV-havuz sistemi olan ülke olması normal değil. Böyle olursa, uluslararası rekabette söz sahibi olamayacağız" dedi.

"TONI KROOS'UN ANLAŞMASINI UZATABİLİRDİK"

Bayern Münih'in bu nedenle bir oyuncunun maaşını yükseltmek istemesine rağmen alamayacağına dikkati çeken Dreesen, "Her şeye rağmen istediğimiz her futbolcuyu aldık. Pep Guardiola'nın tüm futbolcu transfer isteklerini yerine getirdik. Burada teknik direktörün takıma hangi futbolcunun uyacağı konusundaki bilgileri çok önemlidir" dedi.

Dreesen, Toni Kroos'un Real Madrid'e satılması konusunda ise "Anlaşmayı uzatabilirdik, ama bir yerde sınırları koymak gerekirdi" dedi. Dreesen, Kroos'un satışı konusunda Pep Guardiola'ya danışarak karar verdiklerini söyledi. Ahmet İNCEL (DHA)