Bir rekora daha imza atmak

Beşiktaş'ın beraberlik durumunda bile şampiyonluğunu ilan edeceği derbi öncesi Kartal'ın en büyük kozlarının başında Sergen Yalçın gelecek.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın beraberlik durumunda bile şampiyonluğunu ilan edeceği derbi öncesi Kartal'ın en büyük kozlarının başında Sergen Yalçın gelecek. 5 sezon aradan sonra yuvasına dönen ve başarılı bir sezon geçiren Sergen'in, daha önceki yıllarda Siyah-Beyazlı forma altında Galatasaray'a karşı toplam 10 golü bulunuyor. 27 lig maçında giyen, 10 gol atıp, 5 de asist yapan Sergen, kariyerinin en başarılı sezonlarından birini geçiriyor.
Lig'de 12. sezonunu yaşayan Sergen, 1998-99 sezonunda 4'ü İstanbulspor, 7'si de Fenerbahçe formasıyla olmak üzere bir sezonda toplam 11 gol atarak, kariyer rekoruna imza koymuştu. Sergen ayrıca, 1995-96 sezonunda Beşiktaş'ta, 1997-98 sezonunda da İstanbulspor'da 10'ar gol atma başarısını göstermişti. Ligde kalan 2 maçta 2 gol daha atması durumunda, bir sezonda en fazla gol atma rekoruna ulaşacak. 31 yaşındaki futbolcu, şimdiye dek toplam 87 gole imza attı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da oynayan ilk ve tek futbolcu unvanına sahip Sergen, 13 gol daha atarsa '100'ler Kulübü'ne girecek. (Spor Servisi)