Bir sezon beklenen imza dün atıldı

Fenerbahçe'de bol imzalı bir gün geride kaldı. Başta sezon boyunca takımda kalıp kalmayacağı konusu yılan hikâyesine dönen Alex olmak üzere dört oyuncuyla sözleşme imzalandı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de bol imzalı bir gün geride kaldı. Başta sezon boyunca takımda kalıp kalmayacağı konusu yılan hikâyesine dönen Alex olmak üzere dört oyuncuyla sözleşme imzalandı. Brezilyalı oyuncu dışında yeni transfer edilen İlhan Parlak ile Fenerbahçeli oyuncular Deniz ve Gürhan için de imza töreni düzenlendi. Törende Asbaşkan Mahmut Uslu, Genel Sekreter Vedat Olcay ve yönetim kurulu üyesi Mithat Yenigün ile Asbaşkan Murat Özaydınlı da hazır bulundu.
Törene, 20 numaralı forması, şortu ve kramponlarıyla gelen Alex, sakatlığının durumuyla ilgili olarak, "Gayet iyi durumdayım, lig başladığı zaman tamamen hazır olacağım" dedi. Sakatlığıyla ilgili tedavisini Brezilya'da sürdürdüğünü belirten Alex, "Antalya'da da aynı şey oldu. Çok acı çekiyordum. Son altı ay acı çekerek oynadım. Tedavi oldum, gayet iyi durumdayım. Lig başladığı zaman tamamen hazır olacağım. Acının dışında herhangi bir problem yok" şeklinde konuştu.
Fenerbahçe'de geride bıraktığı üç sezonda, bazı insanların hakkında farklı yorumlar yaptığını ifade edip, kendisini takdir eden ve sevenlere teşekkür eden Alex, "İki yıl daha iyi şekilde devam edeceğim. Önümüzdeki iki yıl daha başarılı olacağıma çok inanıyorum" diye konuştu.
Frikik atışlarını Roberto Carlos ile nasıl paylaşacakları sorusunu Alex, "Her ikimizin şut şekli değişik. Ben daha yakın mesafelerden, Roberto Carlos daha uzaktan atıyor. Bu tamamen koordinasyon ve antrenman işidir. Takımda daha farklı frikik vuran arkadaşlar da var" şeklinde yanıtladı.
Mahmut Uslu, Alex'in üç yıl sonra futbolu bırakarak, antrenör olmak istediğini söyledi. Brezilyalı oyuncunun geçen sezon gol kralı olduğunu ve asistlerdeki başarısını hatırlatarak, "Son üç yılda Fenerbahçe'yi sırtlamış gidiyor. Önümüzdeki iki yıl da aynı şeyleri yapacağına inanıyoruz. Fenerbahçe'den sonra bir yıl daha eski kulübünde oynayıp bırakmak, antrenör olmak istiyor" diye konuştu.
'Kaptanlık sonra belli olacak'
Alex'e kaptanlık konusundaki düşünceleriyle ilgili yöneltilen soru sonrasında, ayakta töreni takip eden asbaşkan Özaydınlı araya girerek, "Bu, Alex'e sorulacak soru değil" dedi. Asbaşkan Uslu da "Bu tip şeylere takımın oluşmasından sonra karar verilir. Gelenek olarak en eski olduğu için şu anda Semih" diye konuştu.
Fenerbahçeli bir diğer oyuncu Deniz Barış ise çocuklarıyla geldiği törende kendisini üç yıl daha Sarı-Lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Deniz, Fenerbahçe ile yeniden anlaştığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Geçen üç yıla baktığımızda Fenerbahçe sürekli başarı içindeydi. Bunun devamını istiyor. Ben de bu takımın içinde olmak ve bu sürecin içinde yer almak istiyorum" diye konuştu. Asbaşkan Uslu ise şöyle konuştu: "Üç yıldır bizde, herhalde futbolu da bizde bırakmaya karar verdi. Geçen yıl çok ağır bir dönemden geçtiği halde verimli oldu. Daha da başarılı olacağına inanıyoruz."
'Forma için çalışacağım'
Kayserispor'dan transfer edilen İlhan parlak ise beş yıllık sözleşmeye imza attığı törende yaptığı konuşmada "Başta Kayserispor Başkanı Recep Mamur ve Kayseri camiasına teşekkür ediyorum. Çünkü ben orada yetiştim. Bundan sonra Fenerbahçe'nin başarısı için mücadele edeceğim. İnşallah hem benim, hem de Fenerbahçe açısından iyi olur. Belli yerlere gelmek için çok çalışmalısınız. Fenerbahçe'de çok büyük yıldızlar var. Formayı giymek için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.
İmza törenindeki son isim geçen sezon Sivasspor'da kiralık olarak oynayan ve bitime iki hafta kala Galatasaray'a attığı golle takımına kupayı getiren genç oyuncu Gürhan Gürsoy oldu. Törende kendisine 'o' gol hatırlatılan Gürhan şöyle konuştu: "Ben orada hocamın verdiği görevi yaptım. O anda bu golün Fenerbahçe'yi şampiyon yaptığından haberim yoktu. Daha sonra olayları öğrenince çok mutlu oldum." (Spor Servisi)