Bir Sırp taraftar da ölümden dönmüş

Bir Sırp taraftar da ölümden dönmüş
Bir Sırp taraftar da ölümden dönmüş
Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında oynanan basketbol maçı öncesi çıkan olaylarda, Sırp taraftar Marko Ivkoviç'in bıçakla öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 7 taraftarın sorgusu sürüyor. Ivkoviç'in yanında bulunan arkadaşının da darp edilerek yaralandığı ortaya çıktı.

İSTANBUL - Polis yetkilileri, bazı görgü tanıklarının ifadesine göre Marko İvkoviç'in tekmesiyle başlayan kavga sonucu bıçaklanarak öldürüldüğünü söyledi. Sırp taraftarın, gözaltında bulunan kişilerin bir kaçı tarafından bıçaklanmış olma ihtimali üzerinde duruluyor. İfadelerinde suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerin yarın adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Banvit, Marko Ivkovic'i unutmadı


OLAYLA İLGİLİ GÖRÜNTÜLER POLİS DOSYASINA GİRDİ

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturma sırasında dün geceyarısı gözaltına alınan bir kişiyle birlikte gözaltı sayısı 7'ye çıkmıştı. Polis yetkilileri soruşturma evrakının büyük ölçüde tamamlandığını, şüphelilerin yarın adliyeye çıkarılacağını bildirdi. Şüphelilerin poliste verdikleri ifadelerinde suçlamaları kabul etmedikleri, şüphelilerle ilgili güvenlik kamera görüntülerinin incelenerek tasnif edildiği ve olayla ilgili dosyaya konulduğu öğrenildi.

MARKO'NUN ARKADAŞI DA ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ

Polis soruşturması sırasında Marko İvkoviç'in ölümüyle sonuçlanan olay sırasında bir Sırp taraftarın da ölümde döndüğü ortaya çıktı. Olay sırasında Marko Ivkoviç'in yanında bulunan Sırp taraftarın, olayın şüphelileri tarafından feci şekilde dövüldüğü belirlendi. Sırp taraftarın, yaralı olan Marko İvkoviç'in başında beklediği onunla birlikte hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hastanede tedavi edildikten sonra polis tarafından ifadesi alınan Sırp taraftarın, 10 kişilik bir gurubun kendilerine saldırdığını, karışıklık sırasında aldığı yumruk darbeleriyle yere düştüğünü, kalabalık dağıldıktan sonra kalktığında arkadaşını kanlar içinde yerde yatarken gördüğünü anlattığı öğrenildi. Olaydan darp yaralarıyla kurtulan Sırp taraftarın kendisine saldıran gruptan bazı kişilerin eşkalini polise verdiği de belirtildi.

Ergin Ataman: O açıklama olayı öğrenmeden önce yapıldı


ÖNCE SIRP TARAFTAR TEKME ATMIŞ

Öte yandan soruşturma sırasında görgü tanıklarıyla konuşan polis ekipleri, olayın Marko Ivkoviç'in attığı bir tekmenin ardından başlayan kavga sonucu öldürüldüğünü tespit etti. Olay sırasında Marko Ivkoviç ve arkadaşlarının kaçarlarken 10-15 kişilik bir grupla karşılaştığı, karşılıklı el kol hareketlerinin ardından kavganın başladığı belirlendi.

BİRDEN FAZLA KİŞİ DE BIÇAKLAMIŞ OLABİLİR

Soruşturma sürerken Marko Ivkoviç'in kavga sırasında birden fazla kişi tarafından bıçaklanmış olabileceği ihtimalinin de değerlendirildiği belirtildi.

ŞÜPHELİLERİN EVLERİNDEKİ BIÇAKLAR KRİMİNALDE

Gözaltında bulunan 7 kişinin ev aramaları sırasında evlerinde bulunan tüm kesici aletlere incelenmek üzere el konuldu. Kesici aletlerin, olay sırasında kullanıp kullanılmadığının tespiti için Kriminal Laboratuarda incelendiği öğrenildi. Ali AKSOYER (DHA)

Sırp basketbol takımına idmanda baklava ikramı