Bir yanda barış öte yanda öfke

Daum sonuçtan memnun olduğunu vurgulayarak, "Geriye düşmemize rağmen maçı kazanmasını bildik. Ancak ilk yarıda girdiğimiz gol pozisyonlarını cömertçe harcadık.

  • Daum sonuçtan memnun olduğunu vurgulayarak, "Geriye düşmemize rağmen maçı kazanmasını bildik. Ancak ilk yarıda girdiğimiz gol pozisyonlarını cömertçe harcadık. Daha çok gol atmalıydık. Fatih uzun bir aradan sonra oynamasına rağmen sahanın en iyileri arasındaydı. Luciano'ya da teşekkür ediyorum. Özverili davranarak sahaya çıktı. Tuncay iyi bir futbolcu olduğunu bir kez daha gösterdi. Van Hooijdonk'u maç kazandırsın diye transfer ettik. Yeni transfer Tomas da önümüzdeki haftalarda kalitesini gösterecek. Alternatif oyuncu arayışları da sürüyor" diye konuştu.
  • Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve teknik direktör Daum, Diyarbakır'da Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nı ziyaret ederek, burada eğitim alan çocuklarla sohbet etti. Sarı-Lacivertli heyete kenti tanıtan bir slayt gösteri yapıldı. Ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Daum, daha sonra da çocuklara bol bol imza dağıttı.
  • Yıldırım, maç için geldiği Diyarbakır'da doğduğu yer olan Ergani ilçesini ziyaret ederek, Fenerbahçe Taraftarlar Derneği'nin açılışını yaptı.
  • Ev sahibi taraftarlar, Fatih Akyel'e büyük tepki gösterdi. Fenerbahçeli taraftarların hedefi ise federasyon başkanı Haluk Ulusoy'du.
  • Diyarbakırspor yöneticileri maçtan önce güvercin uçurarak, dostluk ve barış mesajı verdi. Bir grup Sarı-Lacivertli taraftar pankart açarak, Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'u istifaya çağırdı.
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Diyarbakırlı bir taraftar, elinde Türk bayrağı ile sahada tur attıktan sonra bayrağı Alman hocaya verdi. Alman çalıştırıcı da tribüne dönerek bayrağı uzun süre dalgalandırdı.
  • Geçen sezondan kalan üç maçlık cezası geçen haftaki Elazığ maçında sona eren ve Diyarbakır maçı kadrosuna dahil edilen Fatih Akyel, ilk 11'de yer aldı. Elazığ maçında burnu kırılan Luciano ise koruyucu maskeyle sahaya çıktı. Diyarbakır'da, kart cezalısı Juppi ile sakatlığı süren Saffet kadroya alınmadı.