'Bir yenilgi bizi etkilemez'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Denizlispor karşısında aldıkları yenilgi için yapılan bazı yorumların doğru olmadığını söyledi. Terim, 'Mağlubiyet bağıra bağıra geldi' yorumlarının yapıldığına dikkati çekerek, "Bu yorumlara katılmıyorum.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Denizlispor karşısında aldıkları yenilgi için yapılan bazı yorumların doğru olmadığını söyledi. Terim, 'Mağlubiyet bağıra bağıra geldi' yorumlarının yapıldığına dikkati çekerek, "Bu yorumlara katılmıyorum. Böyle konuşmak için futboldan uzaktan yakından ilginizin olmaması gerekir. Denizlispor maçında 1. dakikadan 90. dakikaya kadar üstün olan takım bizdik. Maçı kasetten bir kez daha seyrettim. Rakibin attığı golde pozisyon dahi yoktu" diye konuştu. Takımı ile ilgili konuları kendi içlerinde konuştuklarını, gerekirse sezon sonunda bunları kamuoyu ve Galatasaraylılar ile paylaşacaklarını vurgulayan Terim, şunları söyledi: "Galatasaray, bu tip neticelerle deprem yaşayacak bir takım değil. Biz muhasebeyi sezon sonunda yapacağız. Hepimiz eksikleri, hataları ortaya koyacağız ve en iyi şekilde değerlendireceğiz. Galatasaray prensipleri de bunu gerektirir. Birilerini memnun etmek adına oyuncularımızı kurban etmeyiz. Ancak bizim böyle bir tasarrufumuz varsa, bunu da Galatasaraylılar ile paylaşırız."
Öte yandan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), dün yaptığı toplantıda, Galatasaray'a, Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle bir maç seyircisiz oynama ve 2.5 milyar lira para cezası; Trabzonspor'a da, Beşiktaş karşılaşmasında çıkan olaylar nedeniyle bir maç saha kapatma ve 1 milyar lira para cezası verdi.
Sarı-Kırmızılılar'ın pazar günü Elazığspor'la oynayacakları karşılaşma seyircisiz, aynı gün Trabzonspor'un Bursaspor ile yapacağı maç ise Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak. Takımının bu hafta seyircisiz oynama cezası alması konusunda Fatih Terim, "Ne yapalım oynayacağız, yapacak bir şey yok" yorumunu yaptı.