Bir yıldız daha kaydı

Türk futboluna uzun süre hizmet veren Ertuğrul, eski takımı Beşiktaş'a karşı oynadığı son maçla futbol kariyerine noktayı koydu. Maç öncesi ısınma hareketleri sırasında statta yapılan anonstan Ertuğrul'un jübile yapacağı duyuruldu.

  • Türk futboluna uzun süre hizmet veren Ertuğrul, eski takımı Beşiktaş'a karşı oynadığı son maçla futbol kariyerine noktayı koydu. Maç öncesi ısınma hareketleri sırasında statta yapılan anonstan Ertuğrul'un jübile yapacağı duyuruldu. Bu anansun üzerine takım arkadaşları tecrübeli futbolcuyu omuzlarına alırken taraftarlar da Ertuğrul'u uzun süre alkışladı. 34 yaşındaki oyuncu yeni sezonda Samsunspor'da yardımcı antrenör olarak görev yapacak. Futbolu bırakan bir diğer isim ise karşılaşmanın hakemi Sabahattin Şahin'di.
  • Beşiktaş, iki sezon önce Samsun'dan transfer ettiği İlhan ve Tümer'i sakatlığını nedeniyle Samsunspor maçı kadrosuna dahil etmedi. Ayrıca Beşiktaş'ta kaleci Cordoba da Samsun'a getirilmedi. Kolombiyalı kaleci, transfer sorunu çözülmeden tatile çıkmayacak. Yarın bonservis konusu şahsen konuşmak için Arjantin'e gidecek olan Cordoba'nın, Boca Juniors kulübü yöneticilerle masaya oturcağı öğrenildi.
  • Beşiktaş, Samsunspor'un golcü futbolcusu Oktay'ı transfer etmek için girişimde bulundu. Sinan Engin, Samsun yöneticilerinden Süleyman Hurma ile bu futbolcunun transferiyle ilgili görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. Engin, kaleci Schorunmu ve Mehmet Nas ile saha içerisinde kucaklaştı.
  • Samsunsporlu yöneticilerle anlaşamayan teknik direktör Sakıp Özberk, maç sonrası takımdan ayrılacağını açıkladı. "Bu benim son maçım" diyen Özberk, "Gelecek sezon da Samsunspor'da çalışmak isterdim. Ancak şartlarda anlaşamadık. Üzgünüm" dedi. Karadeniz ekebini, yeni sezonda Multescu'nun çalıştırmasına kesin gözüyle bakılıyor.
  • Karşılaşmaya ilgi oldukça azdı. Samsunsporlu yöneticiler, maç öncesinde şehirde anonslar yaptırarak taraftarlarını maça davet etti. Ancak taraftarlar bu çağrıyı dikkate almadı. Sadece 6 bin taraftar maçı izledi. Kartal'ı, 100 kadar taraftarı destekledi. Şampiyonluğunu daha önce garantileyen Beşiktaş PAF takımı Samsunspor'a 4-3 mağlup oldu.