Bırak Marsilya Fransız kalsın

Bırak Marsilya Fransız kalsın
Bırak Marsilya Fransız kalsın
Avrupa Ligi'nde Marsilya'ya konuk olacak olan Fenerbahçe'ye üst tur için bir puan yetecek. Ev sahibininse kayba tahammülü yok.

Avrupa Ligi’nde gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantileyen Fenerbahçe , bu akşam Marsilya’da işi resmiyete dökmeyi istiyor. 10 puanla C Grubu’nda lider durumda bulunan Sarı-Lacivertli ekip saat 22.05’te Marsilya’nın konuğu olacak. İngiliz hakem Martin Atkinson’ın yöneteceği maçta Kanarya’nın gruptan çıkması için bir puan yetiyor.
27 yıl sonra bir daha 
Sarı-Lacivertliler 2006-07 ve 2009-10 sezonlarında gruplardan çıkmayı başarmıştı. 2010’da topladığı 15 puanla Türkiye ’den Avrupa kupalarından en yüksek puana ulaşan ekip olarak tarihe geçen Kanarya, bu sezon da 16 puana ulaşıp kendisine ait rekoru kırmayı hedefliyor. İkincilik için aynı puana sahip olduğu Mönchengladbach ile çekişen ev sahibi ise mutlak kazanma şiarıyla sahaya çıkacak.
İstanbul ’daki maçta Fenerbahçe, Caner ve Alex’in golleriyle 2-0 öne geçse de son 10 dakikadaki Valbuena ve Ayew’in gollerine mani olamayarak sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılmak zorunda kalmıştı. Sarı-Lacivertlilerin maç kadrosunda Serdar Kesimal, Özgür Çek, Bienvenu ve Orhan Şam’ın yanı sıra sezon başında UEFA’ya adı bildirilmeyen Sezer Öztürk bulunmuyor.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dünkü basın toplantısında, rakipleri karşısına ilk maça göre daha oturmuş bir takım olarak çıkacaklarını ifade etti. Öncelikli hedeflerinin turu geçecek, grubu ilk sırada bitirmelerini sağlayacak skoru elde etmek olduğunu anlatan Kocaman, “En azından turu garantileyecek skoru elde etmeye çalışacağız. Bunu başarmak için sahada olacağız” dedi.

MARSİLYA-FENERBAHÇE STAT: Velodrome
BAŞLAMA SAATİ: 22.05
HAKEM: Martin Atkinson
NAKLEN YAYIN: Star TV
MARSİLYA: Mandanda-Kabore, N’Kouluou, Morel, Fanni-Cheyrou, Barton, Remy, Valbuena- Ayew, Gignac
FENERBAHÇE: Volkan-Gökhan, Bekir, Yobo, Hasan Ali-M.Topal, Meireles, Cristian, Caner-Kuyt, Sow