Birayı Trabzon yudumladı

Hazırlık, dostluk farketmiyor; Türk futbolcusu hakeme itirazı bu oyunun bir parçası olarak görüyor. Dünkü finalin ilk yarısında yine eller kollar havadaydı.

ANTALYA - Hazırlık, dostluk farketmiyor; Türk futbolcusu hakeme itirazı bu oyunun bir parçası olarak görüyor. Dünkü finalin ilk yarısında yine eller kollar havadaydı. Ya futbol? İlk bölümü orta sahada geçen, temposuz mücadelede vardı sahada. Pozisyonlara gelince 31'de Ceyhun rakip futbolcuların hepsini çalımlamak ister gibiydi. Uygun durumdaki arkadaşları yerine slalomlara soyunmayı denedi ve vurduğu şut, autu boyladı. 35'te Gökdeniz soldan ortaladı, Fatih Tekke'nin kafası auta çıktı. 41'de Fatih Akyel'in sağdan yaptığı ortaya kafayı vuran Ali Güneş, takımını 1-0 öne geçirdi.
İkinci yarı 49'da Ceyhun'un, 51'de de Ali Güneş'in auta yolladığı iki akınla başladı. Sonrasında ilk yarının çalışkan Trabzon'u ortaya çıktı ve bu kez sonuç alan pozisyonlar geliştirdi. 58'de Fatih sürdüğü topu sağdaki Erman Özgür'e, bu oyuncu da Alişen'e çıkardı. Trabzon'un genç ismi direğe vurdurarak oyuna beraberliği getirdi. 60'da Erman Özgür'ün sağdan kullandığı serbest vuruşu genç kaleci Volkan auta çıkacak diye bıraktı ama top ağlarla buluştu: 2-1. 62'de Somers'ın vurduğu şutta bu kez Volkan başarılıydı. 70'de Tayfun uzaktan vurdu, Volkan'dan dönen topu Fatih ağlara gönderdi ama golü, ofsayt gerekçesiyle saymadı. 78'de Gökdeniz aşırtma denedi, Volkan yine başarılıydı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Trabzonspor maçı ve turnuvayı kazandı.
(Spor Servisi)