'Bireysel hatalar çok fazlaydı'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bireysel hatalardan yenen basit gollerden yakınarak, "40. dakikada Hasan Şaş o golü atsaydı, her şey daha farklı olurdu.

  • Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bireysel hatalardan yenen basit gollerden yakınarak, "40. dakikada Hasan Şaş o golü atsaydı, her şey daha farklı olurdu. Aslında 2-1 yenilgi, bizim için beraberlikle eş değerdi" diye konuştu.
  • Yunanlı taraftarlar, "Capital, Hellas Costantinopoli-İstanbul, Yunanistan'ın başkentidir" yazısının yer aldığı bir pankart açtılar. Kaptan Bülent'in pazubandında Türk bayrağının olması dikkat çekti.
  • Olympiakos taraftarı, Galatasaray kafilesi ve basın mensuplarını taşıyan otobüslere tacizde bulundu. Otobüslerin stada gelişi sırasında dışarıda bekleyen taraftarlar sürekli olarak el-kol hareketi yapıp, küfürlerle tacizde bulunurken, otobüsün camlarına yabancı maddeler ve bozuk para attılar. Basın mensuplarının otobüsünün ön camı çatlarken, takımı taşıyan otobüse ise bozuk paralar isabet etti. Taraftarların Türk kafilesinde yer alanlara Kıbrıs haritası göstermeleri de dikkat çekti.
  • Maçtan iki saat önce, gönderde çekili olan iki ülkenin bayrağı indirildi. Olympiakos kulübü yetkilileri bayrakların aşırı rüzgâr nedeniyle yırtılmaması için indirildiğini ifade ettiler. Bu arada, UEFA ambleminin bulunduğu flamaların ve Olympiakos bayrağının yırtıldığı gözlendi.
  • Karşılaşma için İstanbul'dan gelen yaklaşık 30 Galatasaraylı taraftar, kapalı tribünde özel polis kuvvetleri tarafından kordon altında maçı izlediler. Galatasaray'ın ve basın mensuplarının stada girişi sırasında da özel kuvvetler geniş önlemler alarak, ateşli taraftarların herhangi bir olaya meydan vermesini engelledi.
  • Şenol Güneş, bu karşılaşmanın dostluk ve barışa katkı yapması gerektiğini söyledi. Güneş, futbolun insanlar ve ülkeler arasındaki dostluğa hizmet olduğunu vurgulayarak, "Futbol ülkelerin birbirine yakınlaşmasını sağlar. Buna örnek 1998 yılında Fransa'daki turnuvada ABD ve İran arasındaki maçtır. İki ülke bu şekilde birbirini tanıma şansını elde etmişlerdir" dedi.
  • Yunan televizyonları, maç öncesi Fatih Terim'in, basın toplantısında tercümanına yaptığı 'Konstantinapol değil İstanbul' uyarısını ilk haber olarak geçti. Türk televizyonlarının ana haber bültenlerinden görüntüleri izleyicilerine aktarırken, bu görüntüler maça gelen Olympiakos taraftarlarının da gerilmesine yol açtı.
  • Sociedad Juventus'la golsüz berabere kaldı. A Grubu: B.Münih-Lyon: 1-2, Celtic-Anderlecht: 3-1, B Grubu: Arsenal-D.Kiev: 1-0, Inter-L.Moskova: 1-1, C Grubu: Monaco-Deportivo: 8-3, PSV-AEK: 2-0.