Birgit Prinz'den Perugia'ya ret

Almanya Milli Takımı ile Bayanlar Dünya Kupası'nı kazanan ve dünyada yılın en iyi bayan futbolcusu seçilen Birgit Prinz, kendisini transfer etmek isteyen Serie A ekibi Perugia'nın teklifini reddetti.

ROMA - Almanya Milli Takımı ile Bayanlar Dünya Kupası'nı kazanan ve dünyada yılın en iyi bayan futbolcusu seçilen Birgit Prinz, kendisini transfer etmek isteyen Serie A ekibi Perugia'nın teklifini reddetti. Perugia'ya transfer olduğu takdirde takımda forma şansı bulabileceğine inanmadığı ve henüz erkeklerle futbol oynayabilecek düzeyde olmadığını kaydeden Prinz şöyle konuştu: "Ben kararımı verdim. Futbol oynamayı çok seviyorum. Erkekler takımında sadece bir kaç dakika forma şansı bulmak
için oynama zamanımı riske etmek istemiyorum." Perugia'nın, Alman futbolcuya 18 aylık sözleşme için 1 milyon Euro'nun üstünde bir ücret önerdiği bildirildi. Perugia Kulüp Başkanı Gaucci, sezon başında takıma mutlaka bir bayan futbolcu alacaklarını açıklamıştı. Ancak İtalyan ekibi, Prinz'den önce teklif götürdüğü İsveçli Hanna Ljunberg ve Victoria Svensson'dan da ret cevabı aldı. (Spor Servisi)