'Biri bileğini kırsa bile...'

'Biri bileğini kırsa bile...'
'Biri bileğini kırsa bile...'
Fenerbahçe'nin Bayern Levurkusen'den transfer ettiği Kadlec, Çek basınına gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Sercan SAPANATAN / İSTANBUL (DHA) - Türkiye 'ye geldiği günden beri sadece 48 dakika forma şansı bulan Michal Kadlec, bu durumdan duyduğu rahatsızlığı "Hayatımda ilk defa takımımın maçlarını TV den izliyorum" sözleriyle dile getirdi. Kadroya girememesinin nedeni olarak bu sezon ilk kez uygulanan 6+0+4 kuralını gösteren Çek futbolcu, "Biri bileğini kırsa bile hiç şansım olmayacak" şeklinde konuştu.

Gökhan'dan Topal'a; Gökhen kim?


Michal Kadlec'in Sunday Sport'a verdiği röportaj şöyle:

"AYRILIK HABERLERİ BENİM DIŞIMDA GELİŞİYOR"

Türk basınında devre arasında takımdan ayrılacağın yönünde haberler çıkıyor.
Gerçekten mi? Benim bu olaylardan hiç haberim yok. Bana gelen herhangi bir teklif olmadı, bunları duymak bana da sürpriz oldu. Sezon sonuna kadar Fenerbahçe 'de kalmak istiyorum . Bu tarz haberlerin Türk gazetelerinde çıkma nedeni benim ilk 18'de yer alamamamdan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Türkiye'de Fenerbahçe ile sözleşmen hayal kırıklığı oldu. Bunun sebebi ne?
Türkiye'de oynayamama nedenim Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyunculara uyguladığı kota yüzünden. Maçlarda kadroda sadece 6 yabancı oyuncuya izin verilirken, kadroda 10 yabancı bulundurulmasına müsaade ediliyor. Biz 3 forvet oyuncusu ile oynayan bir takımız, 4. forvetimiz ise kulübede. Bunların hepsi yabancı. Sahada sadece 2 yabancı kullanma hakkı kalıyor teknik direktörün. Teknik direktör de duruma göre Alves ya da Meireles'i sahada kullanıyor.

Volkan Demirel: Dayanamıyorum


Yani sen sahada ya da yedek kulübesinde olamıyorsun değil mi?
Ben maçları yedek kulübesinde değil, evde TV karşısında izliyorum. Bazen de maçları statta tribünden izliyorum. Tabii ki oynayamadığım için çok üzgünüm. Bu durum kariyerimin en kara kısmı, ama bunu da yaşamak varmış. Bundan kötü durumların da olduğunu biliyorum. Örneğin sağlığım yerinde, olmasa daha kötü. Ben sağlıklıyım.

En azından rezerv takımda oynuyor musun? Burada sistem maalesef böyle işlemiyor. Hocama gidip 'Rezerv liginde oynamak istediğimi' söylediğimde, benim suratıma bakıp 'Burada böyle bir sistemin olmadığını, Avrupa ile buranın farklı olduğunu' söyledi. Ama önümüzdeki hafta oynanacak Türkiye Kupası maçında oynamayı bekliyorum.

Fenerbahçe'ye geldiğine pişman mısın?
Geriye dönüp baktığımda hiç pişmanlık yaşamadım. Bana uzak düşünceler bunlar. Burası yeni bir tecrübe oldu. Lig bitene kadar burada kalıp direnmeyi planlıyorum, sonrasını hepimiz göreceğiz.

Instagram'dan 'kavga' yanıtı