Biri puan, diğeri prestij peşinde

Son haftalarda üst üste aldığı kötü sonuçlar nedeniyle şampiyonluk şansını büyük ölçüde yitiren Fenerbahçe, Adanaspor'a konuk
oluyor.

ADANA/DİYARBAKIR - Son haftalarda üst üste aldığı kötü sonuçlar nedeniyle şampiyonluk şansını büyük ölçüde yitiren Fenerbahçe, Adanaspor'a konuk
oluyor. Ev sahibinde sakatlıkları süren Timko ve Pachola yok. Deplasmanda en son galibiyetini 23 Kasım 2002'de Kocaelispor'u 2-1 yenerek alan Fenerbahçe, daha sonra yaptığı dört maçında üç puana hasret kaldı.
Fenerbahçe ve Adanaspor ligde 39 kez karşı karşıya geldi. Fenerbahçe'nin galibiyetlerde 19-4, atılan gollerde ise 65-27 üstünlüğü bulunuyor. Taraflar 14 maçta da eşitliği bozamadı. Sarı-Lacivertliler deplasmanda rakibine en 1990-91 sezonunda 3-2'lik sonuçla yenilmişti.
Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Serhat, beş aydır kulübünden para alamadığını öne sürerek, önceki akşam apar topar kamptan ayrılarak, Münih'e
gitti. Yönetim bu oyuncu kadro dışı bıraktı. Genç futbolcu, eğer alacaklarını tahsil edemediğini ispat ederse serbest kalacak.
Sarı-Lacivertli yönetim, FIFA'dan Ariel Ortega için aldırdığı 'Bu futbolcu Fenerbahçe kulübünün izni olmadan başka hiçbir takımda forma giyemez' kararına, 'İzin almadan Arjantin Milli Takımı'nda da oynayamaz' maddesini ekletti. Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen yıldız futbolcu, Fenerbahçe'den ayrılıp, ülkesine dönmüştü.
Galatasaray, Diyarbakırspor
ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Kafilede sakatlıkları süren Berkant ve Ergün'ün yanısıra eşi doğum yapmak için hastaneye yatan Revivo yer almadı. Suat Usta, Suat Kaya, Vedat ve Kerem de Diyarbakır'a götürülmedi. Ev sahibinde eksik yok.
İki ekip ligde 13 kez karşılaştı. Galatasaray'ın galibiyetlerde 9-1, atılan
gollerde ise 23-6 üstünlüğü bulunuyor. Takımlar üç maçta da eşitliği bozamadı. Cim Bom, Diyarbakırspor'a deplasmanda 1978-79 sezonundan beri yenilmiyor. (Spor Servisi)