'Birlik'ten Cavcav çıktı

'Birlik'ten Cavcav çıktı
'Birlik'ten Cavcav çıktı

Kulüpler Birliği Vakfı dün yaptığı toplantıyla yeni başkanını seçti. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, vakfın yeni başkanı olurken, Cavcav’ın yardımcılıklarına ise Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ile Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan getirildi.
Toplantıda İlhan Cavcav’ın adaylığını açıklamasıyla başkanlığa aday olan Gaziantepspor Başkanı Levent Kızıl ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasında gerginlik yaşandı. Diğer başkanlar tartışmayı yatıştırırken Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Kasımpaşa Başkanı Hasan Hilmi Öksüz ve Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan toplantıyı terketti.
Cavcav toplantınının ardından bir açıklamada bulundu ve “Bayağı mücadele ettik. Bazı arkadaşlarımız karşılıklı olarak, hiç olmayacak şekilde münaşaka ettiler. Bu Kulüpler Birliği olarak bize hiç yakışmıyor” şeklinde konuştu. Vakfın yeniden yapılanmaya gideceğinin altını çizen deneyimli futbol adamı gündemde yer alan ‘yabancı kontenjanı sorunu’ ile ilgili olarak da, “6+0+4 kararına muhalif olsam dahi arkadaşlarımız ‘federasyonunun aldığı kararı bozamayız’ dedi. Bunun için şu anda yapacak hiçbir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı.