'Biz de gider Ankara'da şampiyon oluruz'

'Biz de gider Ankara'da şampiyon oluruz'
'Biz de gider Ankara'da şampiyon oluruz'
Beşiktaş'ın başarılı stoperi Ersan Adam Gülüm, ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'ye göndermede bulunarak, "Bize statlarını vermeyenlerin canı sağ olsun. Gideriz Ankara'da şampiyon oluruz" dedi.

RADİKAL - Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ersan Adem Gülüm, son oynadıkları Kardemir Karabük maçında yaşananların önceden yazıldığını ve kaderin bu maçı kendilerine verdiğini belirtti.

Tecrübeli savunma oyuncusunun açıklamaları şöyle:

"KADERDE YAZILMIŞTI"

"Karabük maçının zor olacağını biliyoduk. Kümede kalma mücadelesi veren bir takım. Ama biz maçı daha çok istediğimizi 90+6'da attığımız golle gösterdik. O dakikada gelen hem bizim hem camianın umutlarını daha da büyüttü. Çünkü son haftalara girince kim puan kaybederse onun için her şey daha zor olacak. Karabük maçında kader öyle yazılmıştı. Benim sakatlanıp oyundan çıkmam, yerime Necip’in girmesi kırmızı kart görmesi, Cenk’in sonradan girip gol atması kaderde yazılmıştı. 90+6'da gelen o gol bizi daha fazla havaya soktu. Rakiplerden daha çok istiyoruz. Yazıldıysa yazılmıştır. Şampiyon olacağız inşallah. Böyle çalışmaya devam edersek biz şampiyon olacağız"

"İNANILMAZ KENETLENDİK"

"Camia olarak, futbolcular olarak inanılmaz bir kenetlenme içindeyiz. Rakiplerimizden daha çok istiyoruz bu şampiyonluğu, daha çok çalışıyoruz. Bunun bilinciyle çalışıyoruz. Rakiplerimiz kim olursa olsun daha fazla mücadele daha fazla hırs sizi şampiyon yapar. Son 6 maç var. Buraya kadar geldikten sonra kaybetmek istemiyoruz artık.Bizden daha iyi mücadele eden takım yoktur.Daha genç ve daha hırslıyız, daha huzurluyuz. Bizden daha çok hak eden yoktur bu şampiyonluğu. O kadar çaba sarf etti bu takım buralara gelmek için. Bize statlarını vermediler olsun canları sağ olsun gideriz Ankara ’da şampiyon oluruz. Biz kenetlendikten sonra hiç kimse bizi yenemez"

SAĞLIK DURUMU

"Hedefimiz Trabzonspor maçında sahada olmam. Tedavim iyi gitti ve yarın sabah idmanlara çıkmaya başlayacağım. Trabzonspor maçında hocam görev verirse sahada olacağım."

"BİZ DAHA ÇOK İSTİYORUZ VE KAZANACAĞIZ"

"Stresi kendin yaratırsın. Maça çıkarken ne olacak bu maç diye kendi kendine baskı yaratırsan stres olur. Takım olarak bir stersimiz yok.Baskı hissetmediğimiz için buralara kadar geldik. Trabzonspor maçı zor bir maç olacak ama biz onlardan daha çok istediğimiz için kazanan biz olacağız. Etkili bir takımlar ama biz kendi oyunumuzu oynayacağız.İlk maçtaki oyunumuzu yansıtırsak yine kazanan biz oluruz. Şampiyonluğu hakediyorsak biz hak ediyoruz.Sürekli dışarıda oynamamızın baskı ve stres olmamasında bir etkisi yok."

"KORNEDEN GOL ATAMIYORUZ DİYE AĞLAYALIM MI?"

"Stoperler olarak gol atamıyorsak atamıyoruz ne yapalım. Niye istemeyelim ki kornerden gol atmayı? Gol atmak istiyoruz ama biz atamıyorsak forvetlerimiz atıyor. Birinci işimiz defans yapmak. Kornerden gol atamıyoruz diye ne yapalım, ağlayalım mı yani?"

"PEDRO VE NECİP'İ TUTAMIYORUZ"

"Mücadele ettiğimiz için çok kart görüyoruz. Baktığınızda kırmız kartların hepsi doğrudur yani. Benim de 9 tane sarı kartım var. Biz hırslıyız, mücadele ediyoruz. Biz kart görmeyelim de kim görecek? O kadar kırmızı ve sarı kart görüyorsak mücadele ettiğimiz içindir. Ramon Motta bu sene daha iyi kart konusunda ama bu sefer de Pedro ve Necip’i tutamıyoruz." Ali DANAŞ (DHA)