'Biz değil, onlar düşünecek'

Beşiktaş, pazar günü oynadığı ve zor da olsa 1-0 kazandığı Ankaragücü maçından sonra, ligi bir kenara bırakıp perşembe günü İnönü'de oynayacağı Lazio maçına kilitlendi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, pazar günü oynadığı ve zor da olsa 1-0 kazandığı Ankaragücü maçından sonra, ligi bir kenara bırakıp perşembe günü İnönü'de oynayacağı Lazio maçına kilitlendi. Teknik direktör Mircea Lucescu,
İtalyan ekebinin, bu tür maçlarda çok tecrübeli olduğunu belirtip, oyuncularını uyardı: "Lazio'lu futbolcular, saha içinde sizi tahrik etmek için her yolu deneyecekler; sakin olun. Unutmayın ki avantajlı olan taraf biz, onlarsa sters içinde olacaklar. Maçın başında atacağımız bir gol, İtalyanlar'ı dağıtacak, onun için sahada sakin olun ve sadece golü düşünün."
Siyah-Beyazlılar'da cezalı Zago ile sakatTümer ve Bayram dışındaki tüm oyuncuların, bu maç için hazır. Yönetim ise tur atlanması halinde takıma 750 bin dolar prim verecek.
Ankaragücü maçında görev yapan oyuncuların düz koşu yapmakla yetindiği antrenmanda Lucescu, kaleci Cordoba'ya özel bir idman yaptırdı. Konuşmakta güçlük çeken Rumen çalıştırıcı yoğun tedaviye alındı.
Ligde Empoli'yi 4-1 yenerek moral kazanan Lazio, İtalyan basınından övgü alırken, Roberto Mancini, Empoli maçı sonrasında gol probleminin aşıldığını umut ettiğini belirterek, "Negro'yu sakatlığından dolayı oynatmadım ama İstanbul'da sahada olacak. Lazetiç'in durumunu ise bekleyip değerlendirmek zorundayım" dedi. Corriere dello Sport ise 'Kart cezalısı olduğu için oynatılmayan Stankoviç, Beşiktaş karşısına dinlenmiş olarak çıkacak" diye yazdı ve Stankoviç-Simeone ikilisine İstanbul'da çok iş düşeceğinin altını çizdi.