'Biz herkesten çok istiyoruz'

Galatasaray'ın orta alan oyuncusu Ayhan Akman, şu an mevcut olan kadronun şampiyonluk için yeterli olduğunu söyledi. Ayhan, takımda kalacak veya gelecek oyuncular konusunda kararı teknik heyet ve yönetim kurulunun vereceğini vurgularken, "Bizim işimiz futbol oynamak.

İSTANBUL - Galatasaray'ın orta alan oyuncusu Ayhan Akman, şu an mevcut olan kadronun şampiyonluk için yeterli olduğunu söyledi. Ayhan, takımda kalacak veya gelecek oyuncular konusunda kararı teknik heyet ve yönetim kurulunun vereceğini vurgularken, "Bizim işimiz futbol oynamak. Karşılaşmalara çıkıp, Galatasaray'ın başarısı için elimizden geleni yapacağız. Ancak bana göre, kadromuz şampiyonluk için yeterli" diye konuştu. Ayhan, yabancı oyuncuların gönderilmesi durumunda takıma gerekli takviyelerin yapılacağını düşündüğünü dile getirerek, yine de bu konudaki kararı yöneticilerin vereceğini kaydetti.
Şampiyonluk yolunda takımlar arasında şansların eşit olduğunu ifade eden başarılı futbolcu, şöyle devam etti: "İkinci yarıda hedefimiz kesinlikle şampiyonluk olacak. Şu an için ortada belli olmuş hiçbir şey yok. Lider Beşiktaş ile aramızda fazla puan farkı da yok. Bütün takımlar başabaş durumdalar. İkinci yarıya daha iyi hazırlanan ve şampiyonluğu daha çok isteyen takım mutlu sona ulaşacaktır."
Ayhan, ikinci yarıda 9 maçı iç sahada oynamalarının, şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sağlayacağını söyledi. Ali Sami Yen Stadı'nda üstüste aldıkları galibiyetlerle rekor kırdıklarını hatırlatan oyuncu, "Stadımızda çok iyi oynuyoruz. İkinci yarıda iç sahadaki maçlarda yenilmeyiz. Bu da şampiyonluk yolunda en büyük güvencelerimizden biri olacak" diye konuştu.
Ayhan, ilk yarıda oynadığı futbolu da değerlendirerek, "Sakatlığım nedeniyle bir ay forma giyemedim. Ama genelde iyi bir performans çizmeye çalıştım. Forma şansımı iyi değerlendirdiğime inanıyorum. İkinci yarıda daha iyi futbol oynamak istiyorum." (Spor Servisi)