'Biz kaleciye Mini Cooper mı gönderdik?'

'Biz kaleciye Mini Cooper mı gönderdik?'
'Biz kaleciye Mini Cooper mı gönderdik?'
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Beşiktaş taraftarlarının 'şike var' iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu Gençlerbirliği maçına ilişkin olay yaratacak ifadeler kullandı. Sarı-kırmızılı kulübün 1 numarasının, 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin, Sivasspor kalecisi Korcan'a lüks araba gönderdiği iddiasına göndermede bulunması dikkati çekti.

RADİKAL - 23 Mayıs Cumartesi günü Galatasaray Kulübü Başkanlığı'nı bırakacak olan Duygun Yarsuvat, genel kurul öncesi veda konuşması yaptı. Galatasaray Başkanı, seçimden şampiyonluk yarışına kadar birçok konuda ses getirecek açıklamalar yaptı.

Olay maç için suç duyurusu!

Basın toplantısı düzenleyen Duygun Yarsuvat'ın açıklamaları şöyle:

"ŞAMPİYON OLMADAN KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL"

"Söz verdiğim şeyleri gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Atatürk sayesinde sizler varsınız, bizler varız. Şampiyon olmadan kimsenin konuşmasını doğru bulmuyorum. Ali Sami Yen'in Galatasaray'ı kurarken büyük avantajı vardı. Galatasaray'ı yabancı takımları yenmek amacıyla kurmuştu. Ali Sami Yen, diğer kulüplerin kurulmasında da öncü olmuştur. Ben başkanlık yarışına girmiş değilim. "

"KİME OY VERECEĞİMİ SÖYLEMEM NORMAL"

"GS TV, 3 başkan adayına da bütün kapılarını açmıştır. Herkese eşti esafede kaldı. Artık başkan değilim. 2 gün sonra sıradan bir adamım. Kime oy vereceğimi neden söylemeyeyim ki? Üstelik başkan yardımcım. Benim bir tane oyum var. Ben Cumhurbaşkanı değilim, tarafsız olma zorunluluğum yok. Tüzükte de yok bu. Dursun Özbek benim başkan yardımcım ve ona oy vereceğimi söylememde bir sakınca görmüyorum."

"OBEZ BİR GALATASARAY DEVRALDIK"

"Mali tablo ile ilgili bilgileri divan kuruluna verdik. Bunun dışında kimse bizden mali konular hakkında bilgi istemedi. Obez bir Galatasaray devraldık. Radikal tedavi metodları uyguladık ve başarılı olduk. Fatih Terim bugün şampiyonluğa oynayan takımın kurucusudur. Bu takımı biz kurmadık. Terim'e özel olarak mektubu yazdım."

"GALATASARAY KOLTUĞU İNSANI ŞAŞIRTIR"

"Ben seçilirken 7 ay için geldiğimi söyledim ve ona göre oy aldım. Kalmam için teklif geldi ancak kabul etmedim. Galatasaray koltuğu insanı şaşırtabilecek bir koltuk. Bu koltuğa alışırsanız sonu tehlikeli olabilir. "

"EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM MAÇ..."

"Trabzonspor'a kaybettiğimiz maç en çok üzüldüğüm maçtı. Adeta yıkıldım o maçtan sonra. En mutlu olacağım olay ise daha yaşanmadı. İnşallah haftaya yaşayacağız."

"FERHAT'A MINI COOPER MI GÖNDERDİK?"

Galatasaray'ın Gençlerbirliği karşısında aldığı 1-0'lık galibiyet sonrasında ortaya atılan şike iddialarını değerlendiren Yarsuvat, "Bütün maçlarda kaleciler hata yapar. Beşiktaş 'ın kalecisi kornerden gol yedi. Ne yani Beşiktaş'ın kalecisi şike golü mü yedi? Gençlerbirliği kalecisi Ferhat'a söz söyleyenler var. Biz ona Mini Cooper mı gönderdik, bunu söyleyenler onu düşünsün. Yurt dışında bir anket yapılıyor. Kim yapmış bu anketi? Bu insanlar nasıl kandırılmak isteniyor?"

"ALBAYRAK'I HAKSIZ YERE HARCADILAR"

"Saray ziyaretini ben yapmadım. Abdurrahim Albayrak'ı çok haksız yere harcadılar. Abdurrahim Albayrak'a Ankara 'dan talep geldi. 'Takımı al, ziyarete gel' diye. 12.30'da ziyaret yapıldı. O ziyaretten sonra devletle iyi ilişkilerimiz oldu. Ama hala yollarımız yok."

"PRANDELLI KALSAYDI 4 YEMEYE DEVAM EDERDİK"

"Biz yönetime geldiğimizde İstanbul Başakşehir maçı vardı 4 yediğimiz. Abdurrahim ALbayrak'ı maça gönderdim. Ağlayarak geri döndü. Sonrasındaki bir takım yemeğinde bir yalnız adam gördüm (Cesare Prandelli). O zaman 'bu iş bitmiş' dedim. Eğer o gün yola devam etseydik takım 4 yemeye devam ederdi."

Galatasaray'ın yükselişine 'otomatik' fren!