'Bize başka Cordoba mı yok'

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, kalecileri Oscar Cordoba'nın Arsenal'den öneri aldığını ve ayrılmak istediğini söylemesi üzerine sert tepki gösterdi..

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, kalecileri Oscar Cordoba'nın Arsenal'den öneri aldığını ve ayrılmak istediğini söylemesi üzerine sert tepki gösterdi.. Arsenal'ın menajerler vasıtasıyla Cordoba'ya astronomik teklifte bulunup aklını çelmeye çalıştığını dile getiren Güreli, Cordoba giderse seçeneklerinin bulunduğunu söyledi. Güreli, futbolcunun Beşiktaş'ta rızasıyla kalmasının gerekliliğini de vurgulayarak, istememesi durumunda da Cordoba'nın peşinden koşmayacaklarını ima etti.
"Tüm futbolcular bize gelmek istiyor. Oscar Cordoba bir Beşiktaş daha bulamaz ama Beşiktaş, 30 tane Cordoba bulur. Elimizde 3-4 tane alternatif var. Evliliklerin de isteyerek olması lazım" diye konuştu. Güreli, Cordoba'nın bonservisinin kendilerinde olduğunu ve bu futbolcuyla ilgili her türlü hukuksal haklarını koruyacaklarını söyledi.
Öte yandan Beşiktaş, 2003-2004 futbol sezonunun hazırlıklarını, dün yaptığı iki antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Mircea Lucescu, yönetiminde BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen idmanlarda, Siyah-Beyazlı futbolcular kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptı. Bugünde çift antrenman yapacak olan futbolcular, akşam idmanının ardından İzmit'e giderek takım arkadaşları İbrahim Üzülmez'in düğününe katılacak. (Spor Servisi)