'Bize beraberlik yeterli'

Futbollarıyla İspanya'yı geçen sezon ayağa kaldıran Real Sociedad'ın en önemli gol ayakları Nihat Kahveci ile Darko Kovaçeviç, Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları Galatasaray maçından alacakları bir puanın kendilerine yeteceğini söylediler.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

SANSEBASTIAN - Futbollarıyla İspanya'yı geçen sezon ayağa kaldıran Real Sociedad'ın en önemli gol ayakları Nihat Kahveci ile Darko Kovaçeviç, Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları Galatasaray maçından alacakları bir puanın kendilerine yeteceğini söylediler. Sarı-Kırmızılılar'ın, kendilerine göre tecrübe ve evinde oynama gibi iki önemli avantajı olduğunu belirten Nihat, "Stresi yüksek maçlara alışığız. Bize bir beraberlik yeterli olur. Benim en çok merak ettiğim konu ise taraftarların bana nasıl davranacağı. Beni fazla sevmiyorlardı. Ancak umarım seyircilerle bir sorun yaşamam" açıklamasını yaptı.
Golcü futbolcu Kovaçeviç ise Galatasaray'ın, Juventus'a kaybettikten sonra yarınki maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağını söyledi. Yugoslav yıldız, "İstanbul'da alacağımız bir beraberlik bize büyük avantaj sağlar. Takımın oraya bir puan için gideceğini düşünüyorum. Sinirlerine hakim olan maçı kazanır. Galatasaray sahasında iyi oynuyor. Ancak deplasmanda iyi değiller. Onların tek avantajı seyircisi olacaktır. Kaybetmemize rağmen, son maçtaki futbolumuzu tekrarlarsak bu zorlu deplasmandan üç puan bile çıkarabiliriz" diye konuştu.