'Bizim Ba, Arsenal'e fazla gelir'

'Bizim Ba, Arsenal'e fazla gelir'
'Bizim Ba, Arsenal'e fazla gelir'
İngiliz The Sun on Sunday gazetesi, Beşiktaş-Arsenal maçına iki gün kala, Slaven Bilic ile Türkiye'de yaptığı söyleşiye tam sayfa ayırdı.

LONDRA - İngiltere 'nin en yüksek tirajlı pazar gazetesi The Sun on Sunday, "Bilic uyarı vuruşunu ateşledi: Bizim Ba Arsenal için çok yüksek gelir" manşetli haberinde, teknik direkör Slaven Bilic'in, "Demba Ba ile Arsenal'i devireceğine inandığı" yönündeki sözlerine vurgu yaptı.

Beşiktaş-Arsenal maçına Sırp hakem


Beşiktaş teknik direktörü Bilic'in, Senegalli golcü ile ilgili şöyle konuştu:
"Demba, bizim Arsenal'e karşı büyük silahımız Büyük oyuncular büyük maçlarda maçın sonucunu değiştirirler. Takım arkadaşları ona inanıyor ve o da takıma güven sağlıyor. Bizde büyük isimler yok ama tutum, sistem ve disiplin var."

Hırvatistan Milli Takımı'nın 7 yıl önce İngiltere'yi Wembley'de 3-2 yenip EURO 2008'den elediğinde, Bilic'in yaptığı şöhrete dikkati çeken İngiliz gazetesi, eski West Ham ve Everton oyuncusunun şu söylediklerine yer verdi:
"Hırvatistan, İngiltere'yi yendikten sonra ilk büyük maçım Arsenal ile oldu. Arsenal karşılaşmak istediğimiz en son takımdı. Onları yenmeyi hayal veya umut etmiyoruz. Onları yenmeye hazırlanıyoruz ve onları yeneceğimize inanıyoruz. Arsenal'e karşı 10 maçta belki 8 maçı kaybederiz, ama ben sadece yüzde 20 şansımız var demek istemiyorum. Fazla heyecana kapılmayacağız. Chelsea'yi yenmenin bize zararı olmadı"

"FAVORİYİ YENMEK MUCİZE DEĞİL"

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan söyleşide tecrübeli hoca, "Takımımım alçak gönüllü, fakat kendine korkusuz olmasını istiyorum. 'Kaybedecek bir şeyimiz yok' diye düşünmelerini istemiyorum. Bu mağlubiyetin ilk adımıdır. Arsenal net favoridir, fakat ben de beklentisi olan 15 milyon taraftarı olan bir kulübün teknik direktörü olarak baskı altındayım. Favori olmayan takımların favori takımları yendiği çok maçta oynadım, hocalık yaptım. Favoriyi yenmek mucize değil. Wembley'de İngiltere ile oynadığımızda onlar favoriydi. Sonra Almanya ile EURO 2008'de oynadık. Kağıt üstünde onlar çok daha iyiydi. Geçen yıl Arsenal iyiydi, fakat birinciyken bile şampiyon olacaklarını düşünmedim. Birşey eksikti. Gerektiğinde sertleşen kaliteli lider futbolcuları yoktu. Tony Adams olması şart değil. Thierry Henry, Denis Bergkamp veya Vincent Kompany gibi belkemiği futbolcular. Arsenal'in bu çeşit futbolculara sahip değil. Ramsey çok hızlı değil. Beyninde Paul Scholes değil. Denis Bergkamp, Mesut Özil, Roy Keane değil. Ancak 10'da 9 her şeye sahip Arsenal'in en önemli futbolcusu" ifadelerini kullandı. Faruk ZABCI (DHA)

Arsenal galibiyetle başladı