'Bizim bizden başka dostumuz yok'

'Bizim bizden başka dostumuz yok'
'Bizim bizden başka dostumuz yok'
Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu, taraftarın her zaman takımın sahadaki itici gücü olduğunu belirterek, kazanmayı alışkanlık haline getirecekleri bir döneme gireceklerini söyledi.

İSTANBUL - FB TV'ye açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, taraftar desteğinin öneminden bahsederek, şunları söyledi:
"Bizim, her süreçte en büyük destekçimiz taraftarımız oldu. Onları tribünlerde bize destek olurken görmek bizi her zaman için motive ediyor. Ben, taraftarımızı Fenerbahçe 'ye, sahaya çıkan futbolcuya destek olmaya çağırıyorum. Onlara çok ihtiyacımız olduğu dönemlere giriyoruz. Ligin daha başındayız ve özellikle kendi sahamızda oynadığımız maçlarda taraftarımızın desteğini arkamıza alırsak bizi kimsenin yenemeyeceğini taraftarımız bizden daha iyi biliyor. Tribünleri doldurmaları, futbolcu olarak en büyük arzumuz ve isteğimiz."

Galatasaray karşılaşmasının ilk yarısında oyundan çıkması ile ilgili milli futbolcu, "Maçın 15. dakikasında ayağımda bir toplanma hissettim. Çıkmasaydım sıkıntı olabilecek bir durum ortaya çıkabilirdi. Bu nedenle doktorlarımızla da kısa bir toplantı yapıp, çıkmamın daha uygun olduğunu gördük. Bir maçı devam ettirmek, 4-5 maçı kaybetmemize sebep olabilirdi. Önümüzdeki günlerde takımla antrenmanlara başlayacağım. Hocamız da görev verirse sahada olmak istiyorum. Takım içinde yer almak istiyorum. Sakatlık izin verirse, hocamız görev verirse ve antrenmanlarda da istediğim performansı ortaya koyarsam sahada olmak istiyorum" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin camiasıyla ve taraftarıyla çok büyük bir kulüp olduğunu ifade eden tecrübeli oyuncu, kazanmayı alışkanlık haline getirecekleri bir sürece gireceklerine inandıklarını söyledi. Emre Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Ne yazık ki futbol skor oyunu ve kazanmamız gereken bir derbiyi kaybettik. İyi oynarken kazanmamız gerekiyor. Bizim gibi geçtiğimiz yıl ligi domine etmiş bir takımın, lige daha iyi başlaması gerekirdi. Skorlar yanımızda olmadı. Artık iyi oyunun yanında skorun da ortaya çıkması gerekiyor. Bu anlamda Gençlerbirliği maçı büyük önem arz ediyor. Taraftarımızın da desteğiyle bu maçı kazanarak, galibiyet serisi yakalamamız gerekiyor. Bunu yapabilecek güçteyiz. Takımdaki herkes iyi çalışıyor ve son maçı kaybetmenin ekstra bir motivesi oldu. Her oyuncu bundan sonraki süreçte kaybetmenin bize yakışmayacağını biliyor. Fenerbahçe, bundan sonra kaybedeceği maçı bile çok iyi mücadele ettikten, elinden gelenin en iyisini yaptıktan sonra kaybedecektir. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki bu camia ve taraftar bizim arkamızda olsun. Fenerbahçe kötü günlere o kadar alışık ki, bizim bizden, taraftarımızdan, bu camiaya kendini ait hissedenlerden başka dostumuz yok. Birbirimize destek olmalıyız. Taraftar takıma destek çıkmalı. Sezona çok iyi başlamamış olabiliriz. İnanıyorum ki kazanmayı alışkanlık haline getireceğimiz bir sürece gireceğiz." (DHA)