"Bizim için büyük bir adım"

"Bizim için büyük bir adım"
"Bizim için büyük bir adım"
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, futbolculardan Abdülkadir Özdemir ve Yusuf Erdoğan ile birlikte yarın FK Kukesi ile oynanack maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) - Hüseyin Avni Aker Stadı'nda basın mensuplarının karşısına çıkan Mustafa Reşit Akçay, "Kağıt üzerinde avantajlı gibi gözüküyoruz. Bu durumu yarın iyi bir oyun ve mücadele ile sürdürmek zorundayız. Oynanmamış bir müsabaka sonucu üzerinde yorum yapılamaz. Avantajlı gibi gözükseniz de bunu oyuna dökmelisiniz. Yarın bizler ve camia için, ülkemiz için önemli bir viraja gireceğiz. Eğer bu virajı dönebilirsek gelecek günler adına da, camiamız adına da önemli bir adım atmış olacağız. Başkaları için küçük bir adımmış gibi gözükse de bizim için büyük bir adım olacak. İnşallah her şey düşündüğümüz gibi yarın sahaya yansıyarak yeşil çimler üzerinde güzelliklere dönüşür" dedi.

Emerson gitti, gündem Gekas


Akçay, Volkan Şen'in kadroda olup olmayacağı yönündeki soruya, "Volkan gayet iyi, morali de yüksek. Herhangi bir sorunumuz yok. Zaten olaylar kendiliğinden çözüldü, iyi sonuçlar alındı. Yarın kadro için zamanımız var. Şimdiden bir şey söyleyemeyeceğim" yanıtını verdi.

"GRUPLARA KALARAK BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

Bordo-mavili futbolculardan Abdülkadir Özdemir, camiaları açısından önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, "Camia ve takım olarak önemli bir noktadayız. Gruplara kalmak istiyoruz. Deplasmanda avantajlı bir skor alarak buraya geldik. Gruplara kalarak bir şeyleri değiştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yusuf Erdoğan ise gruplara kalmayı çok istediklerini vurgulayarak, "Üç tane ön eleme oynayıp gruplara kalan tek takım olmak istiyoruz. Hayati önem taşıyan bir maç. Rize maçı da önemli bir örnek oldu bize. Yarın iyi bir sonuçla Avrupa ligine kalmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA YUMLU KART CEZALISI

UEFA Avrupa Ligi'nde Derry City, Dinamo Mink ve FK Kukesi maçlarında birer sarı kart gören Mustafa Yumlu, FK Kukesi ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak karşılaşmada cezalı duruma düştü. Kukesi maçında Mustafa Yumlu'nun yerine Giray Kaçar'ın ilk 11'de görev alması bekleniyor.

Volkan Şen: Bordo mavi için oynayacağım

'Ya o kupayı alacağız ya da...'