'Bizim için sınıf atlama maçıydı'

'Bizim için sınıf atlama maçıydı'
'Bizim için sınıf atlama maçıydı'
Eskişehirspor'un kendi sahasında 1-0 mağlup kaldığı İstanbul Başakşehir maçı sonrasında her iki takımın teknik direktörü düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

RADİKAL - İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Eskişehirspor ligin en fazla pas yapan takımı. Ligde Bursaspor'dan sonra rakip ceza sahasına en fazla top yollayan takımı. Burada en önemli ayak Sıssoko ve Erkan zaman zaman derinlemesine, zaman zaman kenarda bulduklarında, çift santrafor oynadıklarında bunu en iyi yapan takımlardan bir tanesi. Bunun üzerinde çalışıp özellikle düşen toplarını aldıktan sonra bunları yaptırmamak, düşen topları aldıktan sonra tespit ettiğimiz boşlukları son derece sağlıklı kullanmaktı amacımız. Ama oyunda ilk 35 dakika devreye giremedik. Belki pozisyon vermedik ama bugün sahanın içinde bundan evvelki gibi daha iyi duramadık. 35'inci dakikadan sonra devreye girdik. Topu yere indirmek, topa sahip olmak, atağı sonlandırmak bize daha fazla özgüven getirdi. İkinci yarı itibarı ile oyuna tamamen istediğimiz şekle döndürdük. Bu arada golü bulduk. Golden sonra belki bunu daha fazla değerlendirebilirdik. Bizim için yukarılara daha fazla yaklaşabilmek için sınıf atlama maçıydı. 15 puanımız vardı. Kazandığımız için son derece mutluyuz. Eskişehirspor ligin iyi takımlarından ancak oynadığı oyun ile ligde hak ettiği puanları alamadığını düşünüyorum. Onlar da bir çıkış yakalayacaklardır. Eskişehirspor'a başarılar diliyorum" dedi.

"POZİSYON ÜRETMEKTE ZORLANDIK" 

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da iyi bir maç oynadıklarını belirterek şöyle konuştu: 

"Rakibimiz ligin iyi takımlarından biri olarak adlandırılıyor. Bugün kazanmış olsaydık puan puana olabileceğimiz bir maç oynadık. İlk yarının büyük bölümünde oyuna hakim gibi görünsek de pozisyon üretmekte zorlandık. Hepimizin oyun anlayışında da zaten bu var. İyi defans yapan, iyi kapanan, zor gol yiyen, öndeki hızlı oyuncularıyla kontratağa iyi çıkan bir takım. İkinci yarı maalesef işte çıkarken kaptırdığımız sonra yine ceza sahası içerisinde sayısal olarak fazla olduğumuz bir pozisyonda yine kendi verdiğimiz bir topla maalesef golü yedik. Sonrasında net pozisyonlarımız vardı. Ama maalesef atamadık. Son üç haftayı değerlendirdiğimiz zaman açıkçası kazanmayı çok fazla istemedik. Daha fazla üretken olabilirdik, daha coşkulu olabilirdik. Ama maalesef alt sıralardan kurtulma adına bizim için önemli bir fırsatı değerlendiremedik. Biz yeni bir takımız, genç oyuncularımız var. Bunların adaptasyonu zaman alıyor. İyi oyunda istikrar konusunda tabii ki halen sıkıntılarımız var. Bunları gidermemiz gerekiyor. İnşallah da gidereceğiz. Böyle inişler çıkışlar oluyor. Bugün kazansaydık iyi olacaktı ama bu şansımızı değerlendiremedik. Ekibimizi tebrik ediyorum. İyi mücadele etti. Şunu da açıkça söylemek istiyorum: uzun haftalardan sonra ilk defa iyi bir hakem yönetimi ile yani mağlup olmamıza rağmen iyi bir hakem yönetimi vardı. Bariz hakem hatalarına kurban gidip puanlarımız heba olmaz. Başakşehir'i de başarısından dolayı kutluyorum." (DHA)