Bizim 'Schumi'den hayırlı işlere devam...

Michael Schumacher'den çok daha önce 'Schumi' lakabını Türkiye'nin gündemine sokan Fenerbahçe'nin eski kalecilerinden Toni Harald Schumacher, Antalya'nın Manavgat ilçesi yakınlarındaki...

ANTALYA - Michael Schumacher'den çok daha önce 'Schumi' lakabını Türkiye'nin gündemine sokan Fenerbahçe'nin eski kalecilerinden Toni Harald Schumacher, Antalya'nın Manavgat ilçesi yakınlarındaki Titreyengöl'de konakladığı otelde, engelli öğrenciler yararına düzenlediği futbol turnuvası için piyango bileti sattı.
Tatilini dokuz yıldan beri Titreyengöl'deki Aldiana Otel'de geçiren 'Schumi', düzenlediği mini futbol turnuvasına bağlantılı olarak hazırlanan piyangodan elde edilen 2 bin 975 avroyu, Manavgat Hüseyin Vural Engelliler Okulu'na bağışladı.
Schumacher, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir golf organizasyonu düzenlemeyi amaçladığını ve bu organizasyondan elde edilecek 25 bin avroyu da Engelliler Okulu'na bağışlayacağını söyledi. Manavgat tatilinin ilk üç yılında düzenlediği organizasyonlardan elde edilen geliri Antalya Kimsesiz Çocuklar Vakfı'na bağışlayan efsane eldiven, son altı yıldır da Manavgat Hüseyin Vural Engelliler Okulu için bağış topladığını belirtti. Alman sporcu, özürlü çocuklar için yardım toplamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Turnuvada hakemlik yapan Toni Schumacher, bağışta bulunan otel müşterilerine, yapılan çekilişle çeşitli hediyeler verdi. Turistler turnuvaya büyük ilgi gösterdiler ve yakınlarının yer aldığı takımı desteklediler.
'Ümit Özat başarılı olur'
Öte yandan Fenerbahçe'nin 100. yılında şampiyon olmasının kendisini mutlu ettiğini de belirten Schumacher, Christoph Daum'un başında bulunduğu Köln takımına transfer olan Fenerbahçe'nin eski kaptanı Ümit Özat'ın bu takımda başarılı olacağına inandığını dile getirdi.